DİNAMİK FİGÜR ÇİZİMİ

Bütün görsel sanatların temeli olan figür çizimi, ister 2D - 3D sanatçısı olmak isteyin ister yalnızca çizime ilgi duyun, çalışmalarınıza hayat ve duygu katmada büyük önem taşıyor.

Kendi görsel sesini keşfetmek, figür çizimin temelleri ile inceliklerini kavramak, poz çizimi yeteneğini geliştirmek isteyenler dinamik figür çizimi eğitimimizde buluşuyor.

Hiçbir temel ya da bilgi zorunluluğu olmadan, her seviyedeki katılımcılara uygun olarak geliştirilen dinamik figür çizimi eğitimi 3 aylık bir süreci kapsıyor. Eğitim boyunca öğrenciler insan ve hayvan anatomisini nasıl kağıda dökebileceklerini, çizilen şekli farklı hareketlere uygun biçimde nasıl resmedebileceklerini, dinamik pozları en iyi şekilde nasıl yansıtabileceklerini öğreniyor.

Profesyonel canlı kadın erkek modeller eşliğinde anatominin derinliklerine inen katılımcılar, elde ettikleri anatomi bilgileri ile dinamik pozlar oluşturup bahsi geçen pozları yarattıkları karakterlere uyguluyor. Bol pratik ve uygulamayı kapsayan bu süreç sayesinde öğrenciler, animasyonun durum ve duygusunu en iyi yansıtan pozları kağıda dökmeyi kavrıyor.

Temel figür çiziminden profesyonel dinamik poz çizimine, zihninizdeki kareleri gerçeğe dönüştürmenizi mümkün kılan dinamik figür çizimi eğitimi sayesinde; animasyon, illüstrasyon, çizgi film, çizgi roman, oyun, sinema, reklam, mimari alanlarında başarılı çalışmalara imza atabilirsiniz.

Yurt dışındaki animasyon, çizgi film ve sanat okullarına portfolyo hazırlamak için bu eğitimi tercih edebilir, danışman eğitmenlerimizin başvurmak istediğiniz okulun ihtiyaçlarına göre talep ettiği ödevler sayesinde hazırlık sürecinizde ihtiyaç duyduğunuz profesyonel rehberliği alabilirsiniz.

Uzman eğitmenler tarafından verilen eğitim boyunca sizi sektöre hazırlayacak profesyonel portfolyolar oluşturabilir, etüt çalışmaları ile eksiklerinizi kolaylıkla giderebilir ve var olan yaratıcı gücünüzü açığa çıkararak zihninizdeki tüm fikirleri kağıda dökebilmenin hazzını yaşayabilirsiniz.

Kurs Müfredatı

Kurs Detayları

Kurs Süresi: 12 Hafta

Gereksinimler: Kağıt - Kalem

Kontenjan: 12

Bize Ulaşın

Nisan 2020 (3 Ay- 36 Saat) : 13 Nisan 20 - 06 Temmuz 20

Mustafa Karasu

Dinamik Figür

Eğitmen: Mustafa Karasu Çizgi Roman Sanatçısı
Ders Günleri: Pazartesi Ders Saatleri: 19.00-22.00

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

Dinamik Figür
Dinamik Figür
Dinamik Figür
Dinamik Figür
Dinamik Figür
Dinamik Figür
Dinamik Figür
Dinamik Figür
Dinamik Figür
Dinamik Figür
Dinamik Figür