Game Design - Oyun Tasarımı

Game Design - Oyun Tasarımı

Game Design - Oyun Tasarımı

Oyun tasarımcısı, oyunun kurallarını belirlemekle sorumludur. En basit oyundan, en karmaşığına kadar her oyun en az bir tasarımcıya ihtiyaç duyar. Küçük projelerde generalist oyun tasarımcıları çalışırken, daha büyük projelerde Level, Sistem, AI ve Multiplayer gibi uzmanlaşmış tasarımcılara ihtiyaç duyulabilir. Anima Okul Game Design - Oyun Tasarımı eğitiminde bütün uzmanlıklara değinmekle beraber, generalist tasarımcılığa giriş eğitimi verilmektedir.

Eğitim İçeriği

Oyunların tasarım süreci teori, analiz ve uygulama olarak 3 ana öğeden oluşur. 6 ay sürecek Anima Okul Game Design - Oyun Tasarımı eğitiminin ilk 3 ayında öğrenciler bu 3 öğenin temellerini ve kullanılan metodolojileri öğrenirken, ikinci 3 ayda ise bu öğeleri uygulayarak bir proje geliştirmeyi öğrenecekler.

Öğrenciler kurs boyunca Core, AI, Progression, Multiplayer gibi sistemleri tasarlamanın yanı sıra, Level tasarımı, Unity ve Unreal gibi piyasanın hâkim oyun motorlarını ve Perforce, Jira ve Confluence gibi endüstrinin en yaygın kullanılan proje yönetim yazılımlarını kullanmayı da öğrenecekler.

Eğitim Sonunda Kazanımlar

Oyun tasarımını bitiren öğrenciler bir oyunu baştan sona tasarlamayı ve bu tasarımları proje içinde uygulamayı öğrenecekler. Unreal Blueprints kullanarak, dışarıdan eklenmiş grafikle bütün bir oyun kendi başlarına yapabiliyor veya bir oyun şirketinde Game Designer olarak iş bulabiliyor olacaklar.

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun?

  • Sektörde oyun tasarımcısı olarak çalışmak isteyenler.
  • Kendi oyununu geliştirerek mobil, PC veya konsol piyasasına çıkarmak isteyenler.
  • Unreal ve/veya Unity kullanmayı öğrenmek isteyenler.
  • Oyun Üretimi Planlamasını ve üretilen sistemlerin, kodun ve görsellerin nasıl bir araya getirildiğini öğrenmek isteyenler.
  • Generalist Oyun Tasarımcısı olmak isteyenler.

Eğitim Detayları

Eğitim Süresi: 72 Saat

Programlar: Unreal Engine

Kontenjan: 12

Bize Ulaşın

Game Design | Nisan 2025 : 16 Nisan 25 - 01 Ekim 25

Eğitim İşleyiş Videosu

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

Game Design
Game Design
Game Design
Game Design