Spine 2D

Oyun sektöründe 2D karakter animasyonu, oyun deneyiminin temel taşlarından biridir. Spine 2D ise, bu alanda öne çıkan ve oyun geliştiricilerinin gözdesi haline gelen bir araçtır. Peki Spine 2D'yi bu kadar popüler yapan nedir?

Karmaşık bir animasyon programı olmasına rağmen, Spine 2D kullanımı oldukça kolaydır. Sürükle-bırak arayüzü ve kolay araçları sayesinde yeni başlayanlar bile kısa sürede animasyonlar oluşturabilir. Aynı zamanda, iskelet sistemi, keyframe animasyon sistemi, inverse kinematik ve mesh gibi gelişmiş özellikler sunarak oyun geliştiricilerinin hayal gücünü sınırlamadan animasyonlar tasarlamalarına imkan tanır.
 
Spine 2D, Unity, Unreal Engine gibi popüler oyun motorlarıyla sorunsuz entegrasyon sağlayarak animasyonların oyun motoruna kolayca aktarılmasını sağlar.
 

Eğitim içeriği

3 ay süren Anima Okul Spine 2d eğitimi boyunca katılımcılar, Spine 2D'nin güçlü araçlarını kullanarak hayalinizdeki karakterlerin iskeletlerini oluşturmayı öğreniyor. Karakterinizin anatomisini ve hareket kabiliyetini hassas bir şekilde kontrol edebiliyor olacaksınız.
 
Farklı animasyon türlerini, keyframeleri ve animasyon toollarını kullanarak karakterinizin akıcı ve etkileyici hareketler yapmasını sağlayacaksınız. Duygularını ve kişiliklerini animasyonlarla hayata geçireceksiniz.
 
Kıyafet, kumaş ve aksesuarlar gibi ayrıntıları ekleyerek karakterlerinize gerçekçilik ve derinlik katacaksınız. Skin sistemini kullanarak karakterlerinizi görsel olarak kolay bir şekilde çeşitlendirme bileceksiniz.
 
Ağırlık boyama ve Mesh özellikleriyle 2 boyutlu bir karakteri sanki 3 boyutluymuş gibi sunabileceksiniz.
 
Unity, Unreal Engine gibi oyun motorlarına animasyonlarını nasıl entegre edeceğinizi öğreneceksiniz. 
 
 

Eğitim sonunda Kazanımlar

 
Öğrenciler bu eğitimin sonunda profesyonel olarak spine 2d programını kullanmayı öğreniyor. Sektörde tecrübeli eğitmenler tarafından verilen eğitimle birlikte katılımcılar tüm yönleriyle Spine2d programını öğrenip, karakterlerin iskeletlerini oluşturmayı, bu iskelet ile birlikte animasyonlar yapabilmeyi, animasyon teknikleriyle birlikte heyecanlı sahneler yaratabilmeyi öğreniyor. Spine 2d programının gücü sayesinde ihtiyaç olan içerikleri sadece karakter tasarımı olarak değil UI/UX alanında da ortaya çıkartabilmeyi öğreniyor.
 
Siz de eğitimimize animasyon konusunda kendinizi geliştirebilir, profesyonel bir animasyon portfolyosu oluşturabilir ve elde ettiğiniz donanım sayesinde oyun sektörüne sağlam bir giriş yapabilirsiniz.
 
Spine 2d konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını Anima Okul Spine 2d eğitimi sayesinde bulabilecek, birbirinden farklı ve ilginç animasyonlar yaratabilirsiniz.
 

 Bu eğitim kimler için:

  • Oyun geliştiriciler
  • Animatörler
  • Sanatçılar
  • Spine 2D'yi öğrenmek isteyen herkes

Eğitim Detayları

Ücret: 33.000,00 TL

Eğitim Süresi: 12 Hafta

Programlar: Spine 2D

Gereksinimler: Bilgisayar, Çizim Tableti

Kontenjan: 12

Satın Al

Spine 2D | Temmuz 2024 : 05 Temmuz 24 - 20 Eylül 24

İbrahim Hakkı Uslu

Spine 2D

Eğitmen: İbrahim Hakkı Uslu Art director At Arvis Games, Concept artist/illustrator
Ders Günleri: Cuma Ders Saatleri: 19:00 - 22:00