VFX (Görsel Efekt) Artist Eğitimi

Görsel Efekt (VFX) Artist Eğitimi

 
Görsel Efekt (VFX) Artist Eğitimi ile sektörün uzman eğitmenleri tarafından verilecek bir eğitim programıdır. Program, yetişmekte olan görsel efekt sanatçılarına sektörün ihtiyaçları dahilinde şekillendirilmiş kapsamlı bir eğitim sağlayarak, sektörde gereken iş gücü talebine yeni yol arkadaşları kazandırmak amacıyla oluşturulmuştur. 
 
4 Aylık yaz dönemini kapsayacak ve  online olarak gerçekleştirilecek eğitim, belli düzeyde 3D  bilgisine ( tercihen Autodesk Maya) sahip ve kendisini bu alanda daha ileri seviyeye taşıyabilmek adına Render&Lighting , Houidini ile Görsel Efekt ve Compositing eğitimleri ile geliştirmek isteyenler için oluşturulmuştur.
 
Eğitim sonu değerlendirilecek portfolyo sonrasında , başarılı bulunan portfolya birincisine Ücretsiz 3 Aylık Digital Çizim Eğitimi hediye edilecektir.
 

Eğitim içeriği

 
 VFX Artist eğitimi boyunca öğrenciler;
 
*Render-Lighting ile texture ve 3 boyutlu modellerin (karakter, obje, mekan) yer aldığı sahnede doğru atmosfere göre ışıklandırılmasını,
 
*VFX-Compositing bölümünde ise, 3 boyutlu simülasyonlarla gerçek ortamları taklit eden efektleri yaratmayı ve iki ya da daha fazla görüntüyü birleştirme işlemini öğreneceklerdir.
 
Program, Anima Okul'un online sisteminde Zoom üzerinde gerçekleştirilecek ve eğitim süresince tüm dersler kayıt altına alınacaktır. Kaydedilen bu eğitimler, katılımcılar ile online eğitim sistemi üzerinden paylaşılacaktır. Eğitim sona erdikten sonra da katılımcılar eğitim videolarına istedikleri zaman kolaylıkla ulaşabilecekler. 
 

Eğitim sonunda kazanımlar

Eğitime katılım ve eğitim boyunca çalışmaları tamamlamak, programı başarıyla tamamlayabilmek için önemlidir. 4 ay boyunca görsel efekt sanatçıları tarafından verilecek VFX Eğitimi'ni tamamlayan katılımcılar VFX alanında kendilerini geliştirebilecek. Ayrıca eğitim sonunda Digital Platformlardaki (Netflix,Disney gibi) projelere iş yapan şirketler bünyesinde ya da Reklam sektöründe VFX Artist olarak çalışmak isteyenler için Portfolyo oluşturma imkanı sağlayacaktır.


NOT: Bu eğitim minimum temel düzeyde 3D bilgisine sahip kişiler için uygundur!

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun?

  • 3D bilgisini ileri seviyeye taşımak isteyenler
  • VFX (Görsel Efekt) alanında uzmanlaşmak isteyenler
  • 3D sahne oluşturma, ışık tasarım ve Compositing tekniklerinde bilgi ve beceri kazanmak isteyenler
  • Reklam , Sinema ya da Digital platformlardaki (Netfilx , Disney, Amazon vb.) dizi ve film projelerinde fx artist yer almak isteyenler 
  • Sektörde Vfx Artist olarak çalışmak isteyenler

 

Eğitim Detayları

Ücret: 46.000,00 TL

Eğitim Süresi: 90 Saat

Programlar: Maya, Houidini, Fusion ya da After Effects

Gereksinimler: Bilgisayar ve Çizim Tableti

Kontenjan: 12

Satın Al

Vfx Artist Eğitimi : 04 Haziran 24 - 20 Eylül 24

Alican Saygın

VFX

Eğitmen: Alican Saygın Houidini FX Artist
Ders Günleri: Salı - Cuma Ders Saatleri: 20:00 - 23:00
Erhan Yiğit

Render & Compositing

Eğitmen: Erhan Yiğit 3D Generalist | Technical Director
Ders Günleri: Salı - Cuma Ders Saatleri: 19:00 - 22:00