Karakter ve Konsept Tasarım

Animasyon, illüstrasyon, çizgi roman, oyun veya mimari… Zihindeki kareleri gerçeğe dönüştürme prensibine dayanan tüm yaratıcı alanlarda, karakter ve konsept tasarımı büyük önem taşıyor.

Kavram tasarımı ya da kavramsal tasarım olarak da bilinen konsept tasarım, birçok disiplini birleştirip, tasarımın ilk aşamasından son aşamasına dek kullanmanız gereken bir rehber görevi görüyor.

Kreatif projelerin temelini oluşturan karakter, mekan ve objelerin tümünün yaratımı da karakter tasarımından geçiyor. Görsel geliştirme departmanında çalışmak, kendi karakterlerini yaratarak birbirinden farklı ve özel dünyalar oluşturmak, animasyon dünyasına hazırlanmak ve çizim yeteneklerini daha yüksek seviyeye taşımak isteyenler, Anima Okul Karakter ve Konsept Tasarım eğitimine mutlaka göz atmalı!

Eğitim İçeriği

3 ay süren Anima Okul Karakter ve Konsept Tasarım eğitimi boyunca katılımcılar, zihinlerinde yarattıkları karakterleri kuralına uygun bir şekilde iyi bir karakter tasarımcı olmak için gerekli unsurları, yaratıcı çalışmalarına farklılık getirecek atmosferi belirlemeyi, tasarım yaparken belli bir tarza ve temaya bağlı kalarak nasıl daha orijinal projeler çıkarabileceklerini öğreniyor.

Öğrencilerimiz karakter tasarlamanın yanında, yarattıkları bu karakterlerin hikayesini oluşturuyor ve karakterlerin hikaye içindeki pozlarını, yüz mimiklerini çözümlemeyi kavrıyor. Karakterlerinin birçok farklı açıdan çizimini yapan öğrenciler, böylelikle 2D karakter çiziminin haricinde, dijital üzerinde üç boyutlu çizimin nasıl yapıldığını görüyor; reklam, sinema, oyun, dizi gibi farklı sektörlere uygun farklı karakter tasarımı teknikleri hakkında detaylı bilgi sahibi oluyor.

Adobe Photoshop’un kullanıldığı eğitimde, öğrenciler bahsi geçen programın dijital boyama konusunda sunduğu tüm araçları incelikleri ile kavrıyor; programı kullanarak kendi fırçalarını yaratıyor, farklı stil ve tarzlarda nasıl renklendirme yapabileceklerini görerek konseptlerine farklılık ve orijinallik katıyor.

Eğitim Sonunda Kazanımlar

Öğrenciler mevcut bilgilerinin üzerine profesyonel beceri katıyor, yeteneklerini meslek haline getirecek donanımı elde ediyor. Sektöre uzman eğitmenler tarafından verilen eğitim ile birlikte katılımcılar; farklı uygulama ve estetik tercihlerine göre karakter oluşturmayı, bir karakter yaratırken form ve siluetten nasıl faydalanabileceklerini, obje ve canlıları tasarlarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, farklı anatomik oranlar kullanarak nasıl farklı karakter yaratabileceklerini, kostüm ve aksesuar kullanımıyla karakterlerine kişilik katmayı, farklı üsluplarla karakter oluşturmayı, atmosferler oluşturmak ve farklı çalışma alanlarına uygun konseptler hazırlamayı öğreniyor.

Siz de eğitimimize katılarak çizgi ve kurgu yeteneğinizi geliştirebilir, profesyonel bir karakter portfolyosu oluşturabilir ve elde ettiğiniz donanım sayesinde dilediğiniz yaratıcı sektöre sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

Konsept ve karakter yaratma konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını Anima Okul Karakter ve Konsept Tasarım eğitimi sayesinde bulabilecek, birbirinden farklı ve ilginç dünyalar yaratabilirsiniz.

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun?

  • Oyun veya animasyon karakterlerini sıfırdan yaratma becerileri geliştirmek isteyenler
  • Sektörde Karakter Tasarımcı, Konsept Artist veya İllüstratör olarak çalışmak isteyenler
  • Kendini çizim alanında geliştirmek ve çizim kalitesini yükseltmek isteyenler
  • Adobe Photoshop programının painting araçlarını öğrenmek isteyenler
  • Animasyon ve oyun sektörü için konsept dünyalar oluşturmak isteyenler
Not: Havale ödemesi ile %5 indirim fırsatından faydalanabilirsiniz.

Eğitim Detayları

Ücret: 30.000,00 TL

Eğitim Süresi: 36 Saat

Programlar: Photoshop, CSP ( Lisans Kullanıcıya Aittir )

Gereksinimler: Bilgisayar ve Çizim Tableti

Kontenjan: 12

Satın Al

Karakter ve Konsept Tasarım | Eylül 2024 : 19 Eylül 24 - 05 Aralık 24

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım