Konsept Tasarım

İster animasyon, ister illüstrasyon, ister çizgi roman, ister oyun, ister mimari bir proje söz konusu olsun… Çalışmalarınızın yansıtacağı dünyanın tarzını belirlemek konsept tasarım uygulamalarından geçiyor. Kavram tasarımı ya da kavramsal tasarım olarak da bilinen konsept tasarım, birçok disiplini birleştirip, tasarımın ilk aşamasından son aşamasına dek kullanmanız gereken bir rehber görevi görüyor.

Dijital sanatların içinde saygın bir yeri olan ve animasyon, oyun, sinema sektörlerinde çalışmak isteyenlerin her geçen gün daha çok rağbet gösterdiği bu kompleks disiplini incelikleriyle öğrenmek isteyenler Anima Okul Konsept Tasarım eğitimi bünyesinde bir araya geliyor.


Eğitim İçeriği

3 aylık bir süreyi kapsayacak olan Anima Okul Konsept Tasarım eğitimi boyunca katılımcılar, yaratıcı çalışmalarına farklılık getirecek atmosferi belirlemeyi, tasarım yaparken belli bir tarza ve temaya bağlı kalarak nasıl daha orijinal projeler çıkarabileceklerini öğreniyor.

Ağırlıklı olarak Adobe Photoshop’un kullanıldığı eğitimde, öğrenciler bahsi geçen programın dijital boyama konusunda sunduğu tüm araçları incelikleri ile kavrıyor; programı kullanarak kendi fırçalarını yaratıyor, farklı stil ve tarzlarda nasıl renklendirme yapabileceklerini görerek konseptlerine farklılık ve orijinallik katıyor.


Eğitim Sonunda Kazanımlar

Proje dahilindeki obje ve canlıları tasarlarken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Projenin dünyasını farklılaştırmak ve proje atmosferine kendi kişisel imzamızı atmak nasıl mümkün olur?

Farklı atmosferler oluşturmak ve farklı çalışma alanlarına uygun konseptler hazırlamak için tasarımdan nasıl yararlanabiliriz?

Konsept yaratma ve konsept sanatı konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını Anima Okul Konsept Tasarım eğitimi sayesinde bulabilecek, birbirinden farklı ve ilginç dünyalar yaratabilirsiniz.

Uzman sektör eğitmenleri aracılığı ile sunulan eğitimimiz boyunca yaratıcı fikirleri belirleme ve uygulama konusunda uzmanlaşabilir, eğitim süresince oluşturduğunuz profesyonel portfolyo ile sektöre sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun?

  • Adobe Photoshop programının painting araçlarını öğrenmek isteyenler
  • Animasyon ve oyun sektörü için konsept dünyalar oluşturmak isteyenler
  • Sektörde Konsept Artist olarak çalışmak isteyenler
Not: Havale ödemesi ile %5 indirim fırsatından faydalanabilirsiniz.

 

Eğitim Detayları

Ücret: 3.600,00 TL

Eğitim Süresi: 36 Saat

Programlar: Adobe Photoshop

Gereksinimler: Bilgisayar ve Çizim Tableti

Kontenjan: 12

Satın Al

Konsept Tasarım | Haziran 2021 : 13 Haziran 21 - 05 Eylül 21

Evren İnce

Konsept Tasarım

Eğitmen: Evren İnce Konsept Tasarımcı & Illüstratör
Ders Günleri: Pazar Ders Saatleri: 14:00-17:00

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

Konsept Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım
Konsept Tasarım