MİKAİL CEM GÖKER

Mikail Cem Göker

Merhaba, ben Mikail Cem Göker. 1994 Ankara doğumluyum. Arkadaş ortamımdaki her çocuk gibi ben de bilgisayar oyunları ve çizgi filmlere bayılarak, ilerde bu sektörlerin birinde çalışma hayali kurarak büyüdüm. Ne yazık ki yetiştirilme biçimim ve hayat şartları nedeniyle ticaret tarzı mesleklere yönlenmek durumunda kaldım. Bu da hayatımın hep başarısızlıklarla geçmesine, ailemin ve çevremin istediği üniversiteyi kazanamama sebep oldu.

Böylelikle ben de yetenek sınavına girmeye karar verdim ve Beykent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nü tam burslu olarak kazandım. Aldığım eğitim bana yetmiyordu, ta ki küçüklüğümde kurduğum hayali bana hatırlatacak dersi alana kadar… Memnun olmadığım eğitime rağmen değerli bir hoca eşliğinde 3 boyutlu grafik tasarım dersi aldım ve burada Cinema 4D adlı uygulamaya adım atıp gerçek anlamda bu alanda ilerlemem gerektiğini anladım. Aldığım dersin sonunda kendimi diğer öğrencilere göre çok geliştirdim ama yanlış kişilerle kendimi kıyaslıyordum. O yüzden ne kadar iyi olduğumu bilemedim ve bu konuyla alakalı kendimi geliştirmeye çalıştım. Yaklaşık 4 sene boyunca Cinema 4D’den kopmadan Motion Graphic, rig, animasyon, modelleme tarzı birçok alanda bir şeyler denemedim ve bir yerde bu konuyla alakalı staj yaptım. Her şey çok karışmıştı ve ben nerden ilerleyeceğimi bilemiyordum. 3D evreninde yolumu bulamıyor ve profesyonel bir rehberliğe ihtiyaç duyuyordum.

Okulum bitmiş, başarısız staj deneyimimden sonra askere gitmiştim. Artık bahanem kalmamıştı, çalışmam gerekiyordu. 3D evreninden çıkıp gerçek hayata dönecek, ailemin bana sağladığı bir işte çalışmaya başlayacaktım. Aklımdaki plan bu şekildeydi, ta ki ailemin de desteğiyle Anima Okul’a kayıt olana kadar…

Anima Okul’da “Modelleme ve Render” dersi aldım ve aklımdaki bütün sorulara cevap bulup zihnimdeki tüm karmaşayı öğrendiğim bilgiler sayesinde düzene sokmayı başardım. Yolumu aydınlatan ve beni uzun süre içinde bulunduğum bu bunalımdan kurtaran aileme, Sarp ve Demircan hocalarıma ve Anima Okul’a çok teşekkür ederim.