ECEM ARPAPAY

Ecem Arpapay

Merhaba, ben Ecem Arpapay. 1996 doğumluyum. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Basım ve Yayın mezunuyum. Çocukluktan beri animasyon dünyasına ve bilgisayar oyunlarına ne kadar meraklı olsam da bilgisizlikten dolayı kariyerimi bu alana yöneltemedim.

Grafik tasarımcısı olarak başladığım mesleğimde “junior sanat yönetmeni” oldum fakat artık bu mesleği yapmak istemediğimi anladım. Sektörün içerisinde Anima İstanbul’un adını sık sık duyduğum için Anima Okul’dan da haberim vardı.

Yapmış olduğumuz görüşmeler ve kişisel araştırmalarım sonucunda, Anima Okul’un kariyer gelişimim için iyi bir başlangıç olacağına karar verdim.

6 aylık eğitimim beklentilerimin çok daha üzerindeydi. Hiç bitmesini istemediğim, eğlenceli bir eğitim oldu benim için. Anima Okul’un eğitiminin teknik ve sanatı harmanlayarak ufkunuzu açtığını ve hep daha iyisini yapmanız için sizi desteklediğini gördüm. Eğitime “Çöp adam bile çizemiyorum,” tabiri ile başladım. Şu an ise hayranı olduğum karakterlere yakın çizimler yapabiliyorum.

Almış olduğum eğitim sonrasındaki hedefim, karakter tasarımcısı olup bir gün Disney’de çalışmak. Dinamik figür derslerine katılan ve içimdeki gizli yeteneği ortaya çıkaran eğitmenim Murat Çelik’e, sorduğum sorulara sabırla cevap veren ve bana 3D dünyasının eğlenceli yönünü gösteren ZBrush ve render eğitmenim Sarp Pekün’e, 6 aylık süreçte bana hep destek olan Sezgin Öztürk hocama ve Anima Okul’a sonsuz teşekkürler.