DİLARA RENKVER

Dilara Renkver

27 yaşındayım. 2014’te Marmara Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldum. Animasyon aslında hep yapmak istediğim ama bunu bir süreliğine unuttuğum bir şeydi. Üniversitede okurken kariyerimi bu doğrultuda çizmeye karar verdim. Kendi kendime çizimle uğraştım hala da uğraşmaya devam ediyorum. Odak noktam her zaman Stop Motion ve 2D gibi daha geleneksel teknikler üzerineydi.

Anima Okul’u yaklaşık 5 yıldır takip ediyordum, ama yurtdışında çalışmam sebebiyle bir türlü eğitim alma fırsatım olmadı. Haziran 2018’de yurtdışından döner dönmez uzun zamandır almak istediğim eğitimleri almak ve animasyon kariyerime başlamak üzere iletişime geçtim. Konsept Tasarım eğitimi aldım, iyi ki de almışım. Dijital dünyaya resmi adımımı bu eğitim sayesinde attım. Son derece renkli, samimi ve öğretici bir ortamda bulunmak bana pek çok şey kattı. Yeni insanlarla tanıştım, kendimi bir çok konuda geliştirdim, yeni bakış açıları kazandım ve 5 senedir takip ettiğim Anima ailesinin bir parçası oldum.

Anima Okul’u seçtim çünkü Türkiye’nin bu dalda en iyisi olduklarını düşünüyorum. Ama bunun yanı sıra kariyerimin odak noktalarından biri olan Stop Motion’ın Anima’nın kuruluşunda da etkili olduğunu bilmem dikkatimi çekti diyebilirim. Şimdi bu eğitimin de bana kattığı özgüvenle, Stop Motion’ın yanına Konsept Tasarım ve İllüstrasyonu da ekleyerek kariyerimde ilerliyorum.