TAYFUR TÜRKMENOĞLU

Tayfur Türkmenoğlu

CG Karakter Artist

Tayfur Türkmenoğlu

Tayfur Türkmenoğlu, Kayseri’de doğdu ve büyüdü. İlkokul 3.sınıftayken İstanbul'a ailesiyle birlikte taşındı. Çocukluğundan beri filmlere, oyunlara, oyuncaklara ve çizim yapmaya ilgiliydi.

Lise yıllarında ise gelecekteki mesleğinin bunlarla alakalı olması gerektiğine karar vermişti. Bu yüzden lisede sayısal okumasına rağmen üniversite tercihinde tasarımla alakalı bir bölüm okumak istedi. 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünü kazandı. Burada konsept çizimler yapmaya başladı ve, daha sonra 2015 yılının yaz aylarında 3 boyut dünyasıyla tanıştı.

Bundan sonra sektöre daha çok ağırlık verip zaman zaman freelance ve in-house çalışarak üç buçuk yılını geçirdi. Bu alanlara çok fazla vakit ayırmaktan, okul mezuniyetini erteledi. 

Sonrasında yaklaşık 3 ay Avrupada bir çalışma deneyimi edindi. Rookie Awards 2019 - Rookie Of The Year Winner ödülünü kazandı.

Daha sonra Türkiye’ye döndü. Şu anda da hem yurtiçi hem yurt dışından gelen freelance projerinde çalışan Tayfur Türkmenoğlu, Anima Okul'da CGI eğitimi ile öğrencileriyle buluşuyor!