3D Karakter Artist (6 Ay)

3D Karakter Artist (6 Ay)

Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Dünya çapında ün kazanmış animasyon filmlerine baktığımızda, bu başarının projede görev alan birçok tasarımcının toplu çalışması olduğunu görüyoruz. Bir animasyon projesinin en önemli kolu olan görsel geliştirme departmanında yer alan karakter tasarımcılar, bu profesyonellerin başında geliyor. Karakter, mekan, obje; kısacası filmde yer alacak her şeyi tasarlayan tasarımcılar, filmin temelini ve karakterini oluşturmada büyük önem taşıyor.


Eğitim İçeriği

6 ay süren eğitimin ilk 3 ayında katılımcılarımız Temel Çizim Teknikleri eğitimleriyle çizim temellerini sağlamlaştırıyor, 2D Karakter Tasarım eğitimi ile de çizgi kalitelerini geliştirerek kendi karakterlerini kağıda dökmeyi öğreniyor. Programın son 3 ayında animasyon ve görsel efekt dünyasının en çok kullandığı araçlardan olan ZBrush programıyla tanışıyorlar.

“Digital Sculpting (Dijital Heykeltraşçılık)” programı olan ZBrush sayesinde, 2D olarak hazırladıkları karakterleri 3D dünyaya taşıyacak şekilde modellemeyi öğreniyorlar. Doğru poligon sayısı ve topoloji  ile tanışıp,  tasarımlarını prodüksiyon ve oyun dünyasına uygun bir şekilde üretmeyide öğreniyorlar.

Modelleme tekniklerinin yanı sıra Substance Painter programı kullanarak 3D objelerinin Texture (Doku ve Malzeme Çalışması)  tekniklerini  öğreniyorlar. Look Development (Görsel Geliştirme) aşamasını temel seviyede kullanabilecekleri sunum render programı da kullanıyorlar.

Eğitim Sonunda Kazanımlar

Eğitimi bitiren öğrenciler Zbrush ile üç boyutlu tasarlayıp modelledikleri 3D karakter, obje ve mekanlarını prodüksiyon ve oyun sektörlerine uygun bir şekilde hazırlayabilecek seviyede mezun oluyorlar. Ayrıca 3D print teknolojileriyle birleştirerek modellerinin çıktısını alabilen öğrenciler kendi tasarım figürlerini yapılabilecek aşamaya geliyorlar.

3D Karakter Artist eğitimi boyunca oluşturdukları zengin portfolyoları ile sinema, oyun, reklam dünyasında  3D Karakter Artist olarak iş bulma fırsatı yakalıyorlar.

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun?

  • Sıfırdan kendi karakterini tasarlayıp prodüksiyon kullanımında uygulamak isteyenler
  • Karakter modelleme ve texture tekniklerinde uzmanlaşmak isteyenler
  • Oyun ya da animasyon prodüksiyon için 3D Karakter Artist olarak çalışmak isteyenler

 

Kurs Müfredatı

Kurs Detayları

Kurs Süresi: 24 Hafta

Programlar: zBrush

Gereksinimler: Kağıt - Kalem- Bilgisayar ve Çizim Tableti

Kontenjan: 12

Bize Ulaşın
Mustafa Karasu

Temel Çizim Teknikleri

Eğitmen: Mustafa Karasu Çizgi Roman Sanatçısı
Ders Günleri: Pazartesi Ders Saatleri: 19.00-22.00
Ali Cengiz Çakaloz

zBrush & Keyshot

Eğitmen: Ali Cengiz Çakaloz 3D Artist & Animasyon Süpervizörü
Ders Günleri: Çarşamba & Cumartesi Ders Saatleri: 19.00-22.00 & 10.00-13.00
Diren Ayhan

2D Karakter Tasarım

Eğitmen: Diren Ayhan Karakter Tasarımcı & İllüstratör
Ders Günleri: Çarşamba Ders Saatleri: 19.00-22.00

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

zBrush
zBrush
zBrush
zBrush
Modelleme Render
Modelleme Render
zBrush
zBrush
zBrush
Modelleme Render
Modelleme Render