MURAT AYDOĞMUŞ

Murat Aydoğmuş

Merhaba, ben Murat 1988 yılında doğdum. Kendimi bildim bileli video oyunlardan vazgeçemedim. Bilgisayarla tanıştıktan sonra da, ileride bilgisayarlarla iş yapacağımdan emindim. Liseden sonra, bilgisayar mühendisliği okumak için Avusturya Viyana'ya geldim. Burada iş ve okulu bir arada yürütmek biraz sıkıntılı bir süreçti. Bir zaman sonra okulu bırakıp tam zamanlı çalıştım.

Bu arada yeni bir hobi edinmiştim. Yeni bir kamera almıştım ve çektiğim videoları düzenlemek için birçok Adobe programlarını öğrenmeye başlamıştım. Daha da ilerletip, 3D modellere heveslenmiştim. Böylece, profesyonel olarak 3D alanına yönelmeye karar verdim. Uzun araştırmalar sonucunda, Viyana'daki SAE okulunun bana uygun olduğuna karar verip 2 sene süren "Visual FX & 3D Animation" eğitimini tamamladım.

Sonrasında, Türkçe olarak da eksiklerimi pekiştirecek yeni kurslar ararken Anima Okul'u buldum. 3 ay süren Fotorealistik Render & Compositing kursunu tamamladım. Ana dilimde olacağı için eksik kalan her şeyi önceden not almıştım. Ancak, tüm sorularımı ben iletmeden Mehmet hocam çoktan yanıtlamıştı.
Gerek derste gerek ders dışı tüm sorularım istediğim gibi yanıtlandı. Eğitmenim Mehmet Erer ve Anima Okul ailesine tüm içtenlikle çok teşekkür ediyorum.