MASUME HAJİYEVA

Masume Hajiyeva

Merhaba ben Masume, 89 doğumluyum. Çocukluktan beri hep sanatla ilgilendim ve kendimi sadece bu alanda hayal ettim. Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olduktan sonra beş sene resim öğretmeni olarak çalıştım fakat hep yaratıcılık arzusu duydum ve meslek değiştirmeye karar verdim.

Dijital çizim, illüstrasyon, karakter tasarımı gibi alanlar ilgimi çekmeye başladı. Bu alanlarda kendimi profesyonelleştirmeye, iyi bir eğitim almaya ve kariyer kurmaya karar verdim. Anima Okul mezunu olan arkadaşlarım burada eğitim almamı önerdi. Böylece 6 aylık 3D Karakter Artist eğitimine katıldım ve eğitimin ilk gününde bile gerçekten çok doğru bir karar verdiğimi anladım.

Bilgisayar programları konusunda kendime güvenmediğim halde eğitmenlerim sayesinde bu özgüveni kazandım, değerli bilgiler aldım. Eğitim sayesinde 2D karakter tasarımını oluşturmayı, onu tüm aşamalarıyla 3D dünyasına taşımayı öğrendim. Zbrush ve Maya programlarıyla modelleme ve render bilgilerine sahip oldum. Eğitim süreci eğlenceli ve yenilikler dolu bir süreç oldu. Başarılı şekilde eğitimi tamamladım ve staj imkanı kazandım.

Anima Okul ekibiyle tanıştığım, sektörün profesyonellerinden eğitim aldığım için kendimi çok mutlu ve şanslı hissediyorum. Tüm hocalarıma sonsuz teşekkür ediyorum, özellikle de her zaman tüm sorularımızı sabırla cevaplayan, derslerin eğlenceli olmasını ve motivasyonumuzun yüksek kalmasını sağlayan Ali Cengiz hocaya. Mükemmel ders anlatımı için Zeki hocaya ve eğitimin son aşamasında da bizlere destek olan Seçkin hocaya yararlı tavsiye ve bilgilendirmeleri için çok teşekkür ederim.