KAAN ATALAY

Kaan Atalay

Merhaba, ben Kaan Atalay. 1996 doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli bilgisayar oyunları ile çizgi film, anime ve filmlere fazlasıyla meraklıyım.

Bu alana yönelmem, çocukluktan beri karakalem çalışmaları yapsam da doğru teknikleri ve anatomiyi rehbersiz ilerletemeyeceğimi fark etmemle gerçekleşti. Okuduğum bölümde yaptığım staj sonrası, ileriki dönemde bu mesleği yapmak istemediğimi anladım. Bir üst dönem arkadaşımın tavsiyesiyle Anima Okul'dan haberdar oldum. Okul hakkında yaptığım araştırmalar sonucu, Anima Okul’un eğitimim için doğru bir başlangıç olacağı ve hayal dünyamdaki karakterleri yaratıp kafamda kurduğum konseptleri oluşturmamda bana katkı sağlayacağı konusunda ikna oldum.

Anima Okul’da geçen 6 aylık eğitimim beklediğimden daha yoğun ve daha eğlenceliydi. Doğru teknikleri öğrenmenin haricinde, bir proje sunulduğunda onun arkasında ne kadar yoğun bir sürecin olduğunu ve bu sürecin nasıl işlediğini öğrendim. Şu anda Anima Okul'da staj yapıyor ve hocalarımın rehberliği eşliğinde, karakter tasarımı ve konsept çizimi konularında uzmanlaşıyorum. Eğitmenlerim Murat Çelik, Sarp Pekün ve Eren Arık hocalara ve Anima Okul'a teşekkür ediyorum.