HAZAL SARISALTIK

Hazal Sarısaltık

Merhaba, ben Hazal Sarısaltık. 1994 doğumluyum. Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Sahne Tasarımı Anasanat Dalı’ndan mezun oldum.

Yeni dünyalar ve konseptler tasarlayıp hayal etmeyi hep çok sevdim. Çocukluğum fantastik filmler, kitaplar ve bilgisayar oyunlarıyla geçti. Tiyatro tasarımını ekol alan üniversitemde okurken, yurt içi ve yurt dışı tiyatro ve tasarım festivallerine katıldım. Bu festivallerde tasarım anlayışının çok yönlülüğünü, tasarımın insanlarla sürekli yeniden anlamlandırıldığını ve büyük küçük birçok farklı dünyanın kapısı olduğunu keşfettim. Merakımın klasik kalıplara sahip bir tasarım anlayışından sınırsız olanakların olduğu 3D dünyasına kayışı da bu şekilde başladı. Böylelikle aldığım geleneksel eğitimi daha modern imkan ve bilgilerle çeşitlendirip kendimi bir adım daha geliştirmeye karar verdim.

Kurs arayışına girdiğim süreçte, bir arkadaşım sayesinde Anima Okul’dan haberdar oldum. Eğitim programlarının çeşitliği ve zenginliği ile Anima Okul diğer okullardan daha cazip geldi.

Burada aldığım 6 aylık “modelleme render” kursunun sonunda, hayalimdeki atmosferleri 3D modeller haline getirebilecek yetiyi kazandım.

Şu an bu eğitimime “konsept tasarım” dersleriyle devam ediyorum ve Anima Okul'da staj yapıyorum. Anima Okul’un atölye ortamında, samimi ve üretmeye hevesli insanlarla yan yana durmak, kendi gelişim sürecim açısından bana ayrıca bir motivasyon kaynağı oluyor. Hedefim bu alanda uzmanlaşmak ve konsept 3D işler tasarlayıp üretmeye devam etmek. Eğitmenlerim Sarp Pekün, Demircan Taş ve Eren Arık'a teşekkür ederim.