WALT DİSNEY ANİMASYON STÜDYOLARI'NIN YENİ ANİMASYON FİLMİ RAYA AND THE LAST DRAGON'UN İLK FRAGMANI SUNULDU!

Walt Disney Animasyon Stüdyoları'nın Yeni Animasyon Filmi Raya and The Last Dragon'un İlk Fragmanı Sunuldu!

Yıllar öncesinde dünyanın dört bir yanında ejderhalar bulunurken, şimdi sadece "Sisu" adında efsanevi bir ejderhanın var olduğunu düşünülen ülkesi Kumandra’yı kurtarmak amacı ile yola çıkan yalnız savaşçı Raya’nın maceralarını anlatan filme ait heyecan verici ilk fragman yayınlandı. Raya and the Last Dragon'un (Raya ve Son Ejderha) 12 Mart 2021’de vizyona girmesi düşünülüyor.

Filmde Raya’yı, Star Wars: The Last Jedi oyuncu kadrosundan Kelly Marie Tran seslendiriyor. Tran, "Raya and the Last Dragon" ile ilgili yaptığı açıklamalarda Raya'nın geleneksel Disney Prensesi imajına uymayan bir karakter olduğunu dile getiriyor. Ekranda alışık olmadığımız bir karakteri izleyeceğimiz belli diyebiliriz.

Frozen yapımında yer alan Paul Briggs ve Zootopia kadrosundan Dean Wellins tarafından yönetilen “Raya ve Son Ejderha“‘nın yapımcılığını Moana‘dan Osnat Shurer üstlenirken senaryosu ise Adele Lim tarafından yazıldı.

Ülkemizde sinemalarda 12 Mart 2021 tarihinde gösterime girmesi beklense de, Amerika'da film, noel döneminde Disney+ aracılığıyla izleyici karşısına çıkacak.