NETFLİX, EFSANE OYUN SERİSİ ASSASSİN’S CREED'İ DİZİ HALİNE GETİRECEĞİNİ DUYURDU!

Netflix, Efsane Oyun Serisi Assassin’s Creed'i Dizi Haline Getireceğini Duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde Netflix, Assassin’s Creed oyun serisinden yola çıkarak aksiyon dizisi hazırlığına başladığını kısa bir tanıtım videosu ile duyurdu. En büyük çevrimiçi film ve dizi servislerinden biri olan Netflix ile Ubisoft’un en popüler oyun serisi olan Assassin's Creed’in birleşmesi insanlarda büyük bir heyecan uyandırdı. Her ne kadar, Assassin's Creed yapımı hakkında detaylı bilgiler paylaşılmamış olsa da yayınlanan tanıtım videosu ile duyuru resmen gerçekleşmiş oldu.

Netflix'in Assassin's Creed Tanıtım Videosu

Assassin's Creed uzun bir oyun serisi olduğu ve farklı zamanları konu edindiği için, dizinin hangi Assassin's Creed oyununda ya da döneminde gerçekleşeceğini şu anki bilgilerimiz ile tahmin etmek zor. Fakat tanıtım videosunda yer alan görseller üzerine, Ezio üçlemesinin referans alınacağı ihtimalini düşünüyoruz. Ayrıca, videoda yer alan sesler ise direkt olarak Jesper Kyd’nin Assassin’s Creed 2’deki resmi müziklerinden Ezio’s Family’i işaret etmektedir.

Assassin's Creed oyunları, 2007’de piyasaya sürüldüğünden beri 155 milyondan fazla satış yaparak en çok satan oyun serilerinden birisi oldu. Fakat film, sinemalarda başarılı olamadı ve izleyici tarafından kötü eleştiriler aldı. Bu noktada, çıkacak yeni dizinin nasıl yorumlar alacağı ise şimdiden merak ediliyor.
Seri, 11 video oyunu içeriyor. 12. oyun olacak “Assassin’s Creed Valhalla” ise 10 Kasım'da PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S, Stadia ve bilgisayar ortamında satışa sunulacak. Ayrıca, 12 Kasım'da Playstation 5 oyun konsolları satışa sunulduğu zaman, Playstation 5 kullanıcıları da oyunu satın alabilecek.

Kaynak: Comic Book