YASİR BURAK AKKAYA

Yasir Burak Akkaya

Merhaba ben Yasir Burak Akkaya, 1998 yılında doğdum. 12-13 yaşlarında çizim yapmaya başladım. Var olan karikatürlere kendi yorumlarımı katarak tekrar çiziyordum. Uzun süre amatör çizimler yaptım. Ortaokulu ve liseyi bitirdikten sonra babam bu yeteneğimi değerlendirmem için beni lise son sınıfta teknik çizim atölyesine gönderdi. Eğitimimi aldıktan sonra yetenek sınavı ile Grafik Tasarım Bölümü'nü kazandım ve mezun oldum. Fakat tam olarak memnun değildim ve sonrasında izlediğim animasyonları ''Acaba nasıl yapıyorlar ?'' diye merak edip araştırırken Anima Okul'u gördüm ve gidip tanışmak istedim.

Eğitimler hakkında bilgiler aldım ve sonrasında 3D Modelleme ve Render eğitimini aldım. Aldığım eğitim gerçekten çok güzel ve detaylı bir eğitimdi. İlk başlarda "Online eğitim verimli olmaz" diye düşünüyordum fakat sonrasında hocamızın enerjisi, bilgisi ve tecrübesi dersleri çok zevkli ve verimli kıldı. Aldığım eğitim tam anlamıyla beni tatmin etmişti ve artık "Kesinlikle bu sektörde yer almak istiyorum" diye içimden geçiriyordum. 

Eğitimin sonunda artık program hakimiyetim olduğunu ve istediklerimin çoğunu yapabileceğimi biliyordum ki sadece programla kalmayıp çok güzel arkadaşlar edindim. Burada eğitim aldığım için gerçekten mutluyum...