YALIN ŞEN

Yalın Şen

Merhaba, ben Yalın Şen. Sabancı Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü 3. sınıfta bırakarak hayalimdeki meslek olan aşçılık için bir kursa gittim. Sonra uzunca bir süre aşçı olarak çalıştım. Talihsiz bir kaza sonucunda elim sakatlandı ve mesleği bırakmak zorunda kaldım. Bundan sonra bir Dijital Medya ajansında Sosyal Medya Uzmanı ve Grafik Tasarımcı olarak çalışmaya başladım. 4 yıldır aynı yerde Multimedya Direktör'ü olarak çalışmaya devam ediyorum.

Anima Okul'u bir arkadaşımın kursa başlamasıyla keşfettim. Küçüklükten beri gelen video oyunu sevgim sonucunda becerilerimi kullanarak oyun yapmak istediğime karar verdim. Kodlama geçmişimle birlikte işin teknik kısmını rahatça çözsem de artistik kısmına geldiğinde eksik kaldığımı fark ettim. "Bu böyle olmaz, profesyonel bir eğitim almalıyım" dedim ve kendimi Anima Okul'da buldum.

6 aylık Modelleme ve Render kursuna yazıldım. Eğitim süreci beklentimin çok üstündeydi. 6 ay gibi kısa bir sürede CGI dünyasına girişin temelini sağlam bir şekilde atmayı başardım. Öğretmenlerimizin ikisi de (Beril Öztürk ve Demircan Taş) alanlarında çok başarılı ve yetkin kişilerdi. Öğretme hevesleri ve yaptıkları işi sevmeleri de dersleri daha da eğlenceli hale getirdi. Derslerin yanı sıra verilen ödevler, bunların uygulanışı ve bunlar üzerinde öğretmenler tarafından gelen geri dönüşler de çok yararlı oldu benim için. Tabii ki çok iyi öğretmenler ve çok iyi bir eğitim olsa da kendinizi vermediğiniz, ekstra kendinizden katmadığınız sürece yeterince verim alamıyorsunuz. Ben de bunun farkında olarak hep daha fazla öğrenmeye ve daha fazla çalışmaya gayret gösterdim. Bu çalışmaların da meyvesini topladığımı düşünüyorum.

Şu andaysa Anima İstanbul'da Junior Technical Director olarak staj yapmaktayım ve ikinci ayım bitmek üzere. Hedeflerimi daha tam olarak belirleyebilmiş değilim ama 3 boyutlu dünyanın ve oyunun dünyasının hedeflerim içinde olmasını istediğime eminim.