TAYFUR TÜRKMENOĞLU

Tayfur Türkmenoğlu

Ben Tayfur Türkmenoğlu, 1996 yılında Kayseri' de doğdum. İlkokul 3.sınıftayken İstanbul'a ailemle birlikte taşındık. Çocukluğumdan beri filmlere, oyunlara, oyuncaklara ve çizim yapmaya ilgiliydim. Lise yıllarımda ise gelecekteki mesleğimin bunlarla alakalı olması gerektiğine karar verdim.

Bu yüzden lisede sayısal okumama rağmen üniversite tercihinde tasarımla alakalı bir bölüm okumak istedim.2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünü kazandım. Burada konsept çizimler yapmaya başladım,Daha sonra 2015 yılının yaz aylarında Anima Okul'un 3 aylık yaz programına kaydoldum, bu vasıtasıyla da 3 boyut dünyasıyla tanıştım. Anima Okul' un verdiği eğitimden ziyade bana en büyük faydası sektörden insanlarla tanışmama, sektörü daha iyi anlamama olanak sağlaması oldu. Bundan sonra sektöre daha çok ağırlık verip zaman zaman freelance ve in-house çalışarak üç buçuk yılımı geçirdim. Vaktimi bunlarla geçirdiğim için okulu aksattım ve mezun olamadım.

4 ay önce Storm Studios adındaki bir Norveç firmasına yaptığım başvuru kabul edildi ve sıkıcı bir vize sürecinden sonra Norveç'e geldim. Şu anda Oslo'da 3D Generalist olarak çalışıyorum ve buradan çok memnunum.Gelecekte de kendimi daima geliştirmeye çalışarak uluslararası film veya oyun projelerinde çalışmayı umut ediyorum.