ŞÜKRAN KONDUR

Şükran Kondur

Merhaba ben Şükran, 1974 Adana doğumluyum. Hayal kurmanın yaşı olmaz diyerek ilkokuldan sonra devam edemediğim eğitimime 18 yıl aradan sonra açık öğretime kayıt yaptırarak tekrardan başladım. Başarılı geçen eğitim sürecimin sonuna doğru içimde yıllarca saklı tuttuğum hayallerimin peşinden gitme arzusu ağır bastı ve bu yüzden üniversiteye bir meslek edinmek için değil, macera yaşamak için gittim. Sinema ve televizyon bölümünü tercih ettim ve İstanbul’a geldim. Üniversiteyi okurken hep animasyon öğrenmek ve bu alanda ilerleme planları kurdum; çünkü animasyon dünyası benim için başka bir maceraydı ancak eğitim boyunca bunu gerçekleştiremedim.

Üniversiteden mezun olunca animasyona yönelmemin zamanı geldiğini düşündüm ve teknik bilgi alabileceğim bir kurs aramaya başladım. İnternette Türkiye’deki animasyon dünyasıyla ilgili araştırmalarım sonucunda tesadüfen Anima Okul’la karşılaştım ve 6 aylık Karakter Animasyonu kursuna kayıt yaptırdım. Teknik olarak Maya hakkında hiçbir bilgiye sahip değilken eğitmenimiz Sezgin Öztürk’ün yardımcı ve sabırlı olması sonucu kendimin bile inanamadığım oranda birçok şey öğrendim ve kendimi geliştirme imkanına sahip oldum. Bunun sonucunda staj hakkı kazandım.

Şu anda Anima Okul’da staj yapıyorum ve hayallerime yardımcı oldukları için, bundan sonra olacaklarına inandığım bütün Anima Okul mensuplarına teşekkür ediyorum.