ORHUN ÖZAYDIN

Orhun Özaydın

Merhaba, ben Orhun Özaydın. Görsel İletişim Tasarımı son sınıf öğrencisiyim. Okulumun verdiği eğitimin yeterli olmadığını düşündüğüm için staj arayışına girdim. 4 yıl içerisinde 3 farklı şirkette 3 farklı alanda uzun dönem staj yaptım, bu süre içerisinde kendime en yakın alan olarak 3D’yi seçtim. Hala aldığım eğitimin ve yaptığım stajların yetersiz olduğunu düşünmekteydim, daha sonra karşıma Anima Okul çıktı ve derin araştırmalar yapmaya başladım.

Staj yaptığım şirketlerdeki çoğu iş arkadaşım Anima Okul çıkışlıydı, beni Anima Okul’a çeken en büyük etkenlerden biri buydu. Daha sonrasında Anima Okul'u arayarak 3D Modelleme ve Render eğitimi için bilgi aldım. Kısa bir sürenin ardından benim için doğru olanın bu olduğunu düşündüm ve kayıt işlemlerini gerçekleştirdim.

Eğitimin internetteki tutoriallardan farklı olmayacağı konusunda çok endişeliydim. Derslere başladıktan sonra bu endişem tamamıyla ortadan kalktı, 6 ay içerisinde o kadar çok şey öğrendim ki artık kendimi 10 adım önde hissediyordum. Bu ilerlememin en büyük sebepleri Demircan hocamın sabrı, deneyimi ve yetenekleri sayesindeydi. Bir hoca kendi alanında olsa bile ne kadar çok şey bilebilir ki sorusunu kendinize soruyorsanız Demircan hoca ile tanışmanızı tavsiye ederim. Kendisi son zamanlarda karşılaştığım en iyi eğitimcilerden biri.

6 ay içerisinde Maya ve Zbrush gibi programları detaylı bir biçimde öğrendim ve teslim ettiğim proje doğrultusunda staj hakkı kazandım. Staj programında Seçkin hoca ile beraber kapsamlı bir proje yürütmekteyiz, kendisinin yönlendirmeleriyle beraber tecrübemize tecrübe katmaya devam ediyoruz.

Eğer sizlerde bu alanda ilerlemek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız Anima Okul bu işin en iyi adresi hatta tek adresi, ben çok uzun bir süre araştırma yaparak vakit kaybettim, umarım sizler benim yaptığım hatayı yapmazsınız.