NAZ CAN

Naz Can

Merhaba, ben Naz. 1996 yılında doğdum. Kendimi bildim bileli çizim yapar, kendi karakterlerimi ve dünyalarımı tasarlardım, ancak 6 yaşında izlediğim ilk animasyon filmi olan "Define Gezegeni" nden sonra hayatım tamamen değişti; sınır tanımaz yaratıcılığı ve renkli dünyası ile animasyon sektörü o günden sonra benim hayatım haline geldi.

Ailemin de destekleri sayesinde 2010 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandım. Temel sanat eğitimi bana çok şey katsa da animasyon alanında kendimi geliştirmemde yeterli değildi, bu yüzden okul dışında animasyon ekiplerinin yanında staj yapmaya ve kendimi geliştirmeye başladım. Animasyon bölümünü istememe rağmen bazı sebeplerden dolayı girdiğim sınavda Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü kazanarak oradan devam ettim, ancak animasyona dönme isteğim de hep devam etti, bu nedenle birkaç yıl sonra okuldan ayrılma kararı aldım.

Ayrıldıktan bir yıl sonra önce ailemin, daha sonra da önceden eğitim almış bir arkadaşımın tavsiyesi sayesinde Anima Okul ile tanıştım. Başta bu işi başarabileceğim konusunda korkularım ve kaygılarım olsa da, verimli ve eğlenceli geçen bu süreç sayesinde bir kez daha bu işi ne kadar sevdiğimi anladım.

Değerli eğitmenlerim sayesinde temel sanat becerilerimi geliştirip 2D ve 3D prodüksiyon karakter tasarımı presiplerini ve inceliklerini öğrendim. Başta beni 3D nin muazzam dünyasıyla tanıştıran, enerjik tarzı, eğlenceli ve incelikli anlatımıyla eğitmenim Ali Cengiz Çakaloz'a, üstümde emeği geçen eğitmenlerime ve tüm Anima Okul ailesine içtenlikleri ve yardımları için teşekkür ederim.