ESRA GÜRER

Esra Gürer

Merhabalar ben Esra Gürer, 1993 doğumluyum. Çok küçük yaşlardan beri çizime merakım vardı. Annemin de çizer olmasının avantajıyla onunla beraber resim yaparak büyüdüm. Fakat bu bende hep hobi olarak kalan bir uğraş olmuştu. Açıkçası 3D dünyasına ait kapsamlı bir bilgim de yoktu. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduğumda bir boşluğa düştüm. O zaman bu uğraşımı mesleğe dönüştürmeyi ciddi olarak düşünmeye başladım.

Araştırmalarım sonucu en çok dikkatimi çeken yer, öğrencilerinin çıkardığı başarılı işler ve Anima İstanbul dolayısıyla Anima Okul oldu. Görüşmeye gittiğimde, bazı konularda sahip olduğum kafa karışıklığım, uzun muhabbetler ve bilgilendirmeler sonucu çözülmüş oldu. Gösterilen ilgiden çok memnun kaldım ve Karakter Tasarımı eğitim programına başladım.

Eğitmenlerimiz Utkan Görgüç, Necmi Yalçın, Beril Öztürk ve Demircan Taş alanında zaten çok başarılı isimler olarak bize çok yardımcı oldular. Program bitiminde bir süre Anima Okul’da staj yaptım. Hemen ardından da Anima İstanbul’da “Junior Modeler” olarak işe başladım. Şu an hala Anima İstanbul’da çalışmaya devam ediyorum ve kendimi her geçen gün çeşitli projelerle geliştirmeye çalışıyorum. Yaptığım işten çok mutluyum. Hedefim kendi tarzımı geliştirip 3D model dünyasına orjinal çalışmalar katabilmek.