ARAS ÖZAYDIN

Aras Özaydın

1991 doğumluyum. Lisansımı Çevre Mühendisliği Bölümü'nde tamamladım, yüksek lisansım da Gıda Güvenliği Bölümü'nde devam ediyor ancak bu alanlarla hiçbir ilgim yok. Üniversite hayatım boyunca fotoğrafçılık, dijital tasarım, kurgu, 2D animasyon gibi alanlarda kendimi geliştirdim ve çalıştım. Bu işlerin teknik eğitimini hiçbir zaman almadım. Bir süre çevre mühendisi olarak çalıştım ve mutlu olmadığımı fark ettim.

İlgi alanlarım üzerinde freelance olarak çalışırken yönetmen bir arkadaşımın önerisiyle 3D dünyasıyla tanıştım ve eğitim videoları izleyerek bir şeyler öğrenmeye başladım. Animasyonla ilgilenen bir arkadaşım bu alanda Maya ve zBrush programlarının kullanıldığını söyleyince, bu programları da yine yer altı teknikleriyle öğrenmeye başladım. Ancak internetten eğitim videosu izleyerek bu işin yıllar alabileceğini fark ettim. İşi mutfağında öğrenmem gerekiyordu, bu yüzden ilk defa kendi isteğimle bir okula başvurdum.

Anima Okul’a ilk gittiğim günden bu yana verimli geçmeyen bir günüm olmadı. Eğitmenlerim Demircan Taş ve Sarp Pekün sayesinde kendi başıma asla öğrenemeyeceğim püf noktaları öğrenmiş oldum. Ayrıca Anima Okul bünyesinde bulunan herkese de güler yüzleri ve yardımseverlikleri için teşekkür etmeliyim. Hedefim; modelleme ve render alanlarında kendimi geliştirerek animasyon ve oyun sektöründeki projelerde başarılı işler üretmek.