ALİCAN NURÇİN

Alican Nurçin

Merhaba, ben Alican. Her çocuk gibi oyun oynamayı severdim. Özellikle bilgisayar oyunlarına ayrı bir ilgim vardı. Küçükken kumbaramda biriktirdiğim paralarla oyun diskleri alırdım. Ancak bu sevgim sadece çocukluğuma özel kalmadı. Büyüdükçe video oyunlarının nasıl yapıldığına dair sorularım arttı ve araştırmaya başladım. Bu alanın temelde yazılım ve sanat altında ikiye ayrıldığını öğrendim. Ancak sanat tarafı benim ilgimi daha çok çekti ve 3D konusunda kendimi geliştirmek istedim.

Önce, kendi başıma internetten izlediğim videolarla bir şeyler yapmaya çalıştım fakat yaptığım çalışmalara geri dönüş yapacak kimse olmadığı için yaptıklarımın doğru olup olmadığını bilmiyordum. Daha profesyonel bir yardıma ihtiyacım olduğuna karar verdim. Yaptığım araştırmalar sonucu Anima Okul ile karşılaştım. Kendileriyle görüştüğümde sektördeki amaçlarından memnun kaldım. Böylece 6 aylık Modelleme ve Render eğitimine kaydımı yaptım. Bu süreç benim için çok şaşırtıcıydı çünkü beklentilerimin çok üstünde geçti. Anima Okul’da yaptığım işe dair öz güven kazandım. Özellikle eğitmenlerimiz Demircan Taş ve Ali Cengiz Çakaloz’a teşekkür ediyorum. Sadece işlerimizde değil kişisel sorunlarımızda da yol gösterdiler. Anima Okul ile tanıştığım ve burada eğitim aldığım için çok mutluyum. Anima Okul ailesine teşekkür ediyorum.

Gelecekte oyun sektöründe çalışan bir 3D artist olmak istiyorum. Hatta zamanı gelince kendi oyunumu geliştirmek istiyorum. Çünkü Anima Okul’dan sonra bunun eskisi kadar uzak bir hayal olduğunu düşünmüyorum.