PELİNSU ÖZGE TÜTÜNCÜ

Pelinsu Özge Tütüncü

3D Animatör

Pelinsu  Tütüncü

Pelinsu Özge Tütüncü 1991 yılında İstanbul'da doğdu. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden mezun oldu. İş hayatına Rehberlik / Felsefe Grubu öğretmeni olarak başladı, Reklamcılık bölümünde yüksek lisans yaptıktan sonra Kurumsal İletişim Uzmanlığı ile devam etti.

 

Küçük yaşlardan itibaren devam eden resim tutkusu ile birleşen, yaratıcı yönünü kariyerinde de kullanabileceği bir alan yaratma arzusunu dijitale taşıdı; animasyon alanına yöneldi. Anima Okul’da 3D Karakter Animasyonu, After Effects ile 2D Animasyon, Maya ile Rig eğitimlerini aldı.

Anima Okul Stüdyosunda 3D Animatör ve Previs Artist olarak çalışmasının ardından, Anima İstanbul’da da 3D Animatör olarak görev aldı. Bu süreçte Anima Okul’da 3D Animasyon dersleri de verdi.

Daha sonra oyun sektörüne geçerek, mobil ve PC/Konsol oyunlarında 3D Animatör ve Rigging Artist olarak çalıştı. Şimdilerde ise AAA oyun stüdyosu Motion Blur’da Gameplay/Cinematic Animator ve Rigging Artist olarak görev almakta. Öte yandan Anima Okul’da dersler vermeye devam etmekte.