MURAT ÇELİK

Murat Çelik

2D Animatör & Karater Tasarımcı

Murat Çelik

1972’de İstanbul’da doğdu. İki büyük tutkusu olan resim ve heykele yönelik merakını birleştirmesi nedeniyle, henüz 17 yaşındayken animasyon çalışmalarına başladı. Lisede okurken T Çizgi’nin teknik kadrosuna dahil oldu ve animasyon kariyerine asistan olarak devam etti. Ella Prodüksiyon’da animatör olarak çalışmaya başladığı dönemde Tahsin Özgür “Hoca” ile tanıştı. Bu tanışma, hem kariyer hem de yaşama dair farklı bakış açıları kazandırması ve kendisine yeni ufuklar açması bakımından hayatındaki önemli mihenk taşlarından biri oldu.

Umut Sanat, Yogurt Technologies ve İmaj gibi şirketlerin kadrosunda çalışıp birçok projenin yaratıcı ekibinde aktif rol aldı. Anima İstanbul ve Sinefekt şirketlerinin bünyesinde freelance olarak hizmet verip önemli reklam filmlerinin animasyon çalışmalarına imza attı.

Kia, Nestle, Yapıkredi, Vakıfbank, Prima, Danino, Tamek, Pierre Cardin, Eti gibi ünlü markaların reklam kampanyaları için animasyon, karakter tasarımı ve storyboard çalışmaları yaptı.

Çağan Irmak imzalı “Prensesin Rüyası” adlı filmin karakter tasarımını ve 2007 yapımı “Çılgın Dersane”nin görsel efektlerini hazırladı.

Reklam filmleri ve film prodüksiyonları için animasyon üretmeyi sürdüren, heykel tutkusundan hiç vazgeçmeyen Murat Çelik bugün, Anima Okul bünyesinde yeni yeteneklerle buluşmaya ve donanımını onlara aktarmaya devam ediyor.