GÜLŞAH MİNSİN

Gülşah Minsin

Digital Painter

Gülşah Minsin

Gülşah Minsin 1990 yılında Kırklareli'de doğdu. Daha çocuk yaştan çizim ve animasyon sektörüne büyük bir ilgi duymuştur. 2010 yılında Mimar Sinan üniversitesini kazanması ile birlikte daha önce de öğrencisi olduğu Sanat Köşkü eğitim kurumunda öğretmenlik yapmıştır. Yaşadığı güzel tecrübelerden sonra, öğrencilerini güzel sanatlar okullarına hazırlama hedefi ile Sanayi-i Nefise kursunda çalışmaya başlamıştır. 

Toplamda 3 seneye yakın eğitmenlik deneyimi haricinde, çoğunlukla freelancer olarak çalışmıştır. Bu süreç içerisinde kişisel çizim istekleri, concept art, karakter tasarım, editoryal tasarım gibi ufuk açan bir çok çalışmada yer almıştır. 

Koff Animation'da stajyerlik, Tribal İstanbul için illüstrasyon tasarımları ve Kafkaokur için editoryal tasarımlar da yapmıştır.

Video oyunlarına, teknolojik gelişimlere ve Mesozoic çağa olan merak ve düşkünlüğü sonucunda en güçlü dil becerisi olan görsel dilini en iyi şekilde güçlendirip, hafızasında yarattığı dünyaları Anima Okul'da öğrencilerine aktarabilmeyi arzulamaktadır.