EREN ARIK

Eren Arık

Digital Painting

Eren Arık

1983 yılında Bursa’da doğdu. Çok küçük yaşlarından itibaren yaratıcı sanatlara ve resme ilgi duydu.  Bu büyük ilgiyi mesleğe dönüştürmek için 2006 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Çizgi Film (Animasyon) bölümüne girdi. Üniversitenin ilk yılından itibaren profesyonel çalışmalara imza atmaya başladı. Start verdiği illüstrasyon kariyeri boyunca dijital resim çalışmalarından mat boyama çalışmalarına kadar, birçok farklı stüdyo ve proje için hizmet verdi. 2011 senesinde mezun olduktan sonra, 3 sene kadar okulda kaldı ve kendi fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Ardından sektöre geri döndü, film ve oyun endüstrileri için fotogerçekçi çalışmalar ve 3 boyutlu karakter çalışmaları yapmayı sürdürdü.  İllüstrasyon ve dijital resim dışında animasyon, müzik, geleneksel resim, video sanatları ile de ilgilendi. 2013 yılında “The Traveler” adlı kısa animasyon filminin yönetmenliğini yaptı.

İmzasını taşıyan bilimkurgu müzikleri ile de dikkatleri çeken Eren Arık bugün freelance konsept tasarımcı olarak çalışmalarına devam ediyor. Anima Okul bünyesinde eğitimler vererek, deneyimlerini aktarıyor.

 

Eren Arık çalışmalarını görüntülemek için: https://www.behance.net/erenarik/