EMRE TUNER

Emre Tuner

Yazılım Mühendisi & Oyun Geliştirici

Emre Tuner

Emre Tuner, 1986 yılında İzmir’de doğdu. Küçük yaşlardan beri bilgisayar teknolojilerine çok yoğun bir ilgisi vardı. En büyük hobisi oyun oynamaktı ve kariyerinde oyun programlama üzerine çalışmak istediğini kafasına koymuştu. Lise yıllarında web teknolojileri üzerine kendisini geliştirdi ve çeşitli işletmelere web sitesi satmaya başladı. Üniversitede de aynı yoldan devam etmek istedi ve Atılım Üniversitesi Yazılım Mühendisliğine girdi. Mezun olmadan çalışmaya başladı. Bu süreçte Kinect ve Unity ile geliştirdiği birçok oyun özel okullara satıldı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisansına başladı ve 2 sene Atılım Üniversitesinde asistan olarak görev yaptı. Bu süre boyunca “Oyun ve Simülasyon” üzerine dersler verdi, Unity ile beyin cerrahlarının eğitimini destekleyen bir simülasyon geliştirdi.

Daha sonra özel sektöre dönme kararı aldı. Kapsamlı yazılım projelerinin teknik yöneticiliğini yaptı. Sektöründe lider firmalarda farklı birçok yazılım dili ve platformda çalıştı. Bugün mesleğinde 12 seneyi tamamlayan Emre, öğrenmeyi ve öğretmeyi çok seven bir Yazılım Mühendisidir.