DEMİRCAN TAŞ

Demircan Taş

3D Generalist

Demircan Taş

Tasarıma ve görsel hikaye anlatımına yoğun ilgi duyan Demircan, bu ilginin bir sonucu olarak üniversite eğitimini İTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitiminin ardından çeşitli firmalarda mimar olarak çalıştı. Mimarlık yaptığı süreçte tasarımın başka alanlarına da yöneldi, modelleme ve görselleştirme konularında uzmanlaştı.

Animasyon sektörüne girişi 2010 senesinde oldu. Post-prodüksiyon şirketi olan Lighthouse VFX’de görselleştirme sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Geniş ölçekli birçok mimari projenin kentsel peyzajları ve yerel faunasından iç dizayn ve mobilya modellerine kadar; modelleme, dokulandırma ve sahne düzeni çalışmalarına imzasını attı. Reklam animasyonlarında kullanılmak üzere birçok ürünün modelleme, dokulandırma, ışıklandırma ve gölgelendirme çalışmalarını yaptı.

İstanbul’da çalıştığı üç yılın ardından yeni bir maceraya atılmaya karar verdi; farklı bir ülkeye taşınmaya…  İki yıl yaşadığı Göteborg’da freelance olarak çalışmaya devam etti ve birçok farklı markaya endüstriyel ürün ve mimari tasarım konularında görselleştirme hizmeti verdi.

Urban Green Council tarafından düzenlenen R3build Design yarışmasında ikinciliğe layık görülen Demircan Taş bugün İstanbul’da yaşıyor, çeşitli sektörlere freelance konsept tasarım, görselleştirme ve animasyon hizmetleri veriyor. 2014 yılından bu yana Anima Okul bünyesinde ders veren Taş, deneyim ve bilgilerini yeni yeteneklere aktarmaya devam ediyor.