EMMY ADAYLIĞINI HAK EDEN ANİMASYON YAPIMLAR

Emmy Adaylığını Hak Eden Animasyon Yapımlar

 

Organizatörler, bu yıl 20 Eylül’de gerçekleşecek olan Primetime Emmy töreninin içinde bulunduğumuz pandemi süreci dolayısıyla önceki törenlerden farklı olacağını düşünüyor. Adayların da öncekilerden farklı gözükeceğini düşünüyoruz.

Zaman geçtikçe, değişen animasyon kültürü kategorilere artık daha farklı animasyonların katılmasını sağladı. Geçmişte The Simpsons ve South Park’ın çok sayıda adaylığıyla kategorilere hakim olduğunu ve aldıkları ödülleri bilenler farkı daha iyi görebilecektir.

Geçtiğimiz sene son yılların en iyi animasyon dizilerinden biri olan Bojack Horseman beşinci sezonuyla listeye alındı ancak ödülü The Simpsons’a kaptırdı. Bu sene Bojack altıncı ve son sezonuyla şansını artırabilir. Her ne kadar kasvetli teması yüzünden Emmy topluluğuna çok hitap etmese de aday listesinde kendine bir yer bulacağı kesin.

Emmy ödülünü hak ettiğini düşündüğümüz 9 animasyon yapımı listeledik:

 

Central Park, Emmy ödüllü Bob’s Burgers yaratıcılarının elinden çıkan ve Apple Tv’de yayınlanan bir animasyon. Oldukça iyi eleştiriler alıyor.

Solar Opposites, Rick and Morty’nin yaratıcılarından Justin Roiland tarafından yapılan animasyon Hulu’da yayınlanıyor. Rick and Morty evrenine benzemesi sebebiyle ilgi çektiği kesin. Aday olmak için şansı var.

Crossing Swords, Game of Thrones’un ortaçağ atmosferi ile Robot Chicken’in mizah anlayışını harmanlayan bu yapım oldukça ilgi çekici. Geçen ay Hulu’da yayınlanmaya başlayan dizi ikinci sezon onayını şimdiden aldı.

The Midnight Gospel, Netflix’in komedyen Duncan Trussell’ın popüler podcastinden esinlenerek oluşturduğu yeni animasyon yapımlarından. Dizi ilginç bir uzay yolculuğunu anlatıyor.

Primal, aksiyon ağırlıklı bu Adult Swim yapımı animasyon bir mağara adamının bir dinazorla olan dostluğunu anlatıyor. Oldukça başarılı bir animasyon olan Primal çok az diyalog içerdiği için fazla oy almayabilir.

Undone, Bojack Horseman’in yazarları tarafından yeni bir psikolojik drama dizisi olarak ortaya çıktı. Yönetmen Hisko Hulsing birçok farklı animasyon tekniğini kullandığı bu yapımda, özellikle rotoscoping tekniği ile gerçekçiliği farklı bir boyuta taşıyor.

Duncanville, aile ve ergenler üzerine kurulu bir Fox sitcom’u. Simpsons’a benzer yönlere sahip dizinin daha yenilikçi bir enerjisi olduğunu söyleyebiliriz.

Bless the Harts, Fox’un aile komedilerinden biri. Dizi Kuzey Karolina’da yaşayan orta gelirli bir ailenin hikayesini anlatıyor. Yapımın kadrosu yeteneklerle dolu: yaratıcısı Emily Spivey, yapımcıları Chris Miller ve Phil Lord.

 

Adaylar 28 Temmuz’da açıklanacak.

Kaynak

Cartoonbrew