2D Karakter Tasarım

Animasyon, çizgi film, çizgi roman, oyun, mimari, sinema, reklam… Zihindeki kareleri gerçeğe dönüştürme prensibine dayanan tüm yaratıcı alanlarda, karakter tasarımı büyük önem taşıyor. Kreatif projelerin temelini oluşturan karakter, mekan ve objelerin tümünün yaratımı karakter tasarımından geçiyor. Görsel geliştirme departmanında çalışmak, kendi karakterlerini yaratarak birbirinden farklı ve özel dünyalar oluşturmak, animasyon dünyasına hazırlanmak ve çizim yeteneklerini daha yüksek seviyeye taşımak isteyenler Anima Okul 2D Karakter Tasarım eğitimi altında bir araya geliyor.

Eğitim İçeriği

3 ay süren Anima Okul 2D Karakter Tasarım eğitimi boyunca katılımcılar, zihinlerinde yarattıkları karakterleri kuralına uygun bir şekilde iyi bir karakter tasarımcı olmak için gerekli unsurları öğreniyor. Öğrencilerimiz karakter tasarlamanın yanında, yarattıkları bu karakterlerin hikayesini oluşturuyor ve karakterlerin hikaye içindeki pozlarını, yüz mimiklerini çözümlemeyi kavrıyor. Karakterlerinin birçok farklı açıdan çizimini yapan öğrenciler, böylelikle 2D karakter çiziminin haricinde, dijital üzerinde üç boyutlu çizimin nasıl yapıldığını görüyor; reklam, sinema, oyun, dizi gibi farklı sektörlere uygun farklı karakter tasarımı teknikleri hakkında detaylı bilgi sahibi oluyor. 

Eğitim Sonunda Kazanımlar

Her yaşa ve seviyeye uygun olarak geliştirilen Anima Okul 2D Karakter Tasarım eğitimi sayesinde, öğrenciler mevcut bilgilerinin üzerine profesyonel beceri katıyor, yeteneklerini meslek haline getirecek donanımı elde ediyor. Uzman sektör eğitmenleri tarafından verilen eğitim ile birlikte katılımcılar; farklı uygulama ve estetik tercihlerine göre karakter oluşturmayı, bir karakter yaratırken form ve siluetten nasıl faydalanabileceklerini, farklı anatomik oranlar kullanarak nasıl farklı karakter yaratabileceklerini, kostüm ve aksesuar kullanımıyla karakterlerine kişilik katmayı, farklı üsluplarla karakter oluşturmayı öğreniyor. Siz de eğitimimize katılarak çizgi ve kurgu yeteneğinizi geliştirebilir, profesyonel bir karakter portfolyosu oluşturabilir ve elde ettiğiniz donanım sayesinde dilediğiniz yaratıcı sektöre sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun?

  • Oyun veya animasyon karakterlerini sıfırdan yaratma becerileri geliştirmek isteyenler
  • Sektörde Karakter Tasarımcı veya İllüstratör olarak çalışmak isteyenler
  • Kendini çizim alanında geliştirmek ve çizim kalitesini yükseltmek isteyenler
Not: Havale ödemesi ile %5 indirim fırsatından faydalanabilirsiniz.

Eğitim Detayları

Ücret: 3.600,00 TL

Eğitim Süresi: 36 Saat

Programlar: Photoshop

Gereksinimler: Bilgisayar ve Çizim Tableti

Kontenjan: 12

Satın Al

2D Karakter Tasarım | Haziran 2021 : 10 Haziran 21 - 02 Eylül 21

Yasemin Baran

2D Karakter Tasarım

Eğitmen: Yasemin Baran Konsept ve Karakter Tasarımcı
Ders Günleri: Perşembe Ders Saatleri: 19.00 - 22.00

Eğitim İşleyiş Videosu

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım
2D Karakter Tasarım