2D Karakter Tasarım

Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Animasyon, çizgi film, çizgi roman, oyun, mimari, sinema, reklam… Zihindeki kareleri gerçeğe dönüştürme prensibine dayanan tüm yaratıcı alanlarda, karakter tasarımı büyük önem taşıyor. Kreatif projelerin temelini oluşturan karakter, mekan ve objelerin tümünün yaratımı karakter tasarımından geçiyor. Görsel geliştirme departmanında çalışmak, kendi karakterlerini yaratarak birbirinden farklı ve özel dünyalar oluşturmak, animasyon dünyasına hazırlanmak ve çizim yeteneklerini daha yüksek seviyeye taşımak isteyenler animasyon prodüksiyonu için karakter tasarımı eğitimi altında bir araya geliyor.

Eğitim İçeriği

3 aylık bir süreyi kapsayan online eğitim boyunca katılımcılar, zihinlerinde yarattıkları karakterleri kuralına uygun bir şekilde iyi bir karakter tasarımcı olmak için gerekli unsurları öğreniyor. Yalnızca online eğitim süresince, öğrencilerimiz karakter tasarlamanın yanında, yarattıkları bu karakterlerin hikayesini oluşturuyor ve karakterlerin hikaye içindeki pozlarını, yüz mimiklerini çözümlemeyi kavrıyor. Karakterlerinin birçok farklı açıdan çizimini yapan öğrenciler, böylelikle 2D karakter çiziminin haricinde, dijital üzerinde üç boyutlu çizimin nasıl yapıldığını görüyor; reklam, sinema, oyun, dizi gibi farklı sektörlere uygun farklı karakter tasarımı teknikleri hakkında detaylı bilgi sahibi oluyor. 

Eğitim Sonunda Kazanımlar

Her yaşa ve seviyeye uygun olarak geliştirilen animasyon prodüksiyonu için karakter tasarımı eğitimi sayesinde öğrenciler mevcut bilgilerinin üzerine profesyonel beceri katıyor, yeteneklerini meslek haline getirecek donanımı elde ediyor. Uzman sektör eğitmenleri tarafından verilen eğitim ile birlikte katılımcılar; farklı uygulama ve estetik tercihlerine göre karakter oluşturmayı, bir karakter yaratırken form ve siluetten nasıl faydalanabileceklerini, farklı anatomik oranlar kullanarak nasıl farklı karakter yaratabileceklerini, kostüm ve aksesuar kullanımıyla karakterlerine kişilik katmayı, farklı üsluplarla karakter oluşturmayı öğreniyor. Siz de eğitimimize katılarak çizgi ve kurgu yeteneğinizi geliştirebilir, profesyonel bir karakter portfolyosu oluşturabilir ve elde ettiğiniz donanım sayesinde dilediğiniz yaratıcı sektöre sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun?

  • Oyun veya animasyon karakterlerini sıfırdan yaratma becerileri geliştirmek isteyenler
  • Sektörde Karakter Tasarımcı veya İllüstratör olarak çalışmak isteyenler
  • Kendini çizim alanında geliştirmek ve çizim kalitesini yükseltmek isteyenler
Not: Havale ödemesi ile %10 indirim fırsatından faydalanabilirsiniz.

Kurs Detayları

Ücret: 2.900,00 TL

Kurs Süresi: 12 Hafta

Programlar: Photoshop

Gereksinimler: Bilgisayar ve Çizim Tableti

Kontenjan: 12

Satın Al

2D Karakter Tasarım | Ekim 2020 : 22 Ekim 20 - 14 Ocak 21

Diren Ayhan

Animasyon Prodüksiyonu İçin Karakter Tasarım Eğitimi

Eğitmen: Diren Ayhan Karakter Tasarımcı & İllüstratör
Ders Günleri: Perşembe Ders Saatleri: 19.00-22.00

Kurs İşleyiş Videosu

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı