İleri Seviye 3D Animasyon

Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Vücut dinamiği ve denge çoğu animatörün zorlandığı bir konudur. Bir animasyonun ikna edici bir vücut dinamiğinin olmaması, bu işten anlamayan gözlerin bile dikkatini çekebilir. Bu kurda öğrenciler anime ettikleri karakterlerin karşılaştığı problemleri çözerek seviyelerini daha ileriye çıkarabileceklerdir. 

Her animatörün heyecanla yapmak istediği konuşma ve oyunculuk animasyonu, eğitimimizde karşınıza geliyor. Öğrenciler vücut dinamiğini çözümleyip, ses üzerine konuşma ve yüz animasyonları yaparak animasyon kalitelerini üst seviyeye çıkartıyorlar. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik animasyonlarla dizi, reklam, film ve oyun gibi alanlarda piyasaya uygun animasyonlar yaparak mezun oluyorlar.

Eğitim İçeriği

Üç ay süren eğitim boyunca öğrenciler ilk aşamada doğru bir vücut dinamiği için gerekli olan yöntemleri öğrenecekler. Eğitimin devamında ise, yüz animasyonu, ses üzerine dudak eşleme ve animasyon oyunculuğuna yönelik çalışmalar yapacak olan öğrenciler, eğitmen gözetiminde planladıkları oyunculuk ağırlıklı animasyonlarını doğru bir şekilde finalize etmeyi öğreneceklerdir.

Dersimize konuk olan bir animasyon yönetmeninin eşliğinde kamera, sinema ve ED Woods’un animasyon oyunculuğu prensiplerine yoğunlaşarak inandırıcılığı yüksek animasyonlar yapacaklardır. 

Her hafta verilen ödevlerle gözlemleme yeteneklerini geliştirecekler. Planladıkları animasyonların eğitmen gözetiminde video referanslarını çekip, Autodesk Maya programında blocking, breakdown ve in between aşamalarını yapacaklar. 

Eğitim Sonu Kazanımlar

Bu eğitim sonunda öğrenciler gözlemleme yeteneklerini geliştirerek vücut dinamiği animasyonlarını daha kusursuz yapabilecek aşamaya geleceklerdir. Yapmış oldukları ileri seviye animasyonlar ile sektör ihtiyaçlarına uygun animasyonlar yapacaklar. Güçlü bir portfolyo hazırlayarak animasyon kariyerleri için sağlam adımlar atmış olacaklar.

Ayrıca, Anima Okul ve Anima istanbul’un animasyon projelerine karakter animatörü olarak dahil olma şansını yakalayacaklar.  

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun

  • Autodesk Maya programı kullanarak basit animasyonlar yapmış, animasyon araçlarına hakim animatörler katılabilir. 
  • Bacak ve gövdeden oluşan bir karakterle yürüme, koşma gibi animasyonlar yapabilen, animasyon prensiplerini öğrenenler.
  • Animasyon bilgilerini daha ileriye götürmek isteyenler.
  • Kariyerini karakter animatörü olarak devam ettirmek isteyenler.
Not: Havale ödemesi ile %5 indirim fırsatından faydalanabilirsiniz.

Eğitim Detayları

Ücret: 7.200,00 TL

Eğitim Süresi: 72 Saat

Programlar: Autodesk Maya

Gereksinimler: Bilgisayar ve Çizim tableti

Kontenjan: 12

Satın Al

İleri Seviye 3D Animasyon | Şubat 2021 : 16 Şubat 21 - 07 Mayıs 21

Sezgin Öztürk

İleri Seviye 3D Animasyon

Eğitmen: Sezgin Öztürk Animasyon Yönetmeni
Ders Günleri: Salı & Cuma Ders Saatleri: 19.00-22.00