AFTER EFFECTS İLE 2D ANİMASYON

Bu derste Photoshop ve After Effects kullanılarak animasyon yapımı üstüne çalışmalar yapılacaktır. Hareketli grafiğin dijitalleşen sektördeki büyük etkisinin örneklerle açıklandığı bu eğitimde, reklam filmlerinden kısa filmlere kadar birçok alanda dersler gösterilecektir.
 
Başta televizyon reklamları olmak üzere, internet ve diğer tüm mecralarda yayınlanan animasyonların birçoğu After Effects programı kullanılarak yapılmaktadır. Bu tip animasyonlar motion graphic yani hareketli grafik olarak adlandırılmaktadır. Birçok video ajansında bu konuda çalışan kadroları bulmak mümkündür, çünkü sektörün dinamizmi ve organik yapısı sebebiyle yapılacak projelerin hızlı ve kaliteli olarak yayınlanması markalar tarafında tercih edilir.
 
Bu 3 aylık Photoshop ve After Effects eğitimi sayesinde; Kendi karakterinizi tasarlama ya da isterseniz tasarlanmış bir karakteri hareketlendirme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca bir senaryonun nasıl okunacağını, nasıl tasarlanacağını ve nasıl filme dönüştürüleceğini öğreneceksiniz.Eğitimin sonunda isterseniz kazandığınız bilgiler sayesinde kendi kısa filminiz konusunda ilerleme şansınız olacaktır. Bu programlarla hazırlanmış filmlerle birçok ulusal ve uluslararası festivale katılmak ve ödüller almak mümkündür.
 
Hareketli grafik tasarımcılar sektörde iş bulmakta zorluk çekmezler. Eğer hem çizim yapıp hem de bu çizilen tasarımı hareketlendirebilen bir hareketli grafik tasarımcısı olursanız sektörde aranan insanlar arasına girebilirsiniz. Zaman içinde bu kariyerde yükselerek çok iyi noktalara gelebilmek mümkündür. Bu eğitimin sonunda birçok reklam ajansı ve video prodüksiyon şirketinde kariyer hedefiyle ilgili ilk adım atılmış olacaktır.
 
Not: Havale ödemesi ile %10 indirim fırsatından faydalanabilirsiniz.
Kurs Müfredatı

Kurs Detayları

Ücret: 2.900,00 TL

Kurs Süresi: 12 Hafta

Programlar: Photoshop ve After Effects

Gereksinimler: Bilgisayar ve Grafik Tablet

Kontenjan: 12

Satın Al

(3 Ay- 36 Saat) : 17 Haziran 20 - 09 Eylül 20

Sercan Tunalı

After Effects ile 2D Animasyon

Eğitmen: Sercan Tunalı Animasyon Yönetmeni
Ders Günleri: Çarşamba Ders Saatleri: 19.00-22.00