Game Design (6 Ay)

Game Design (6 Ay)

Game Design (6 Ay)

Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Oyun tasarımcısı, oyunun kurallarını belirlemekle sorumludur. En basit oyundan, en karmaşığına kadar her oyun en az bir tasarımcıya ihtiyaç duyar. Küçük projelerde generalist oyun tasarımcıları çalışırken, daha büyük projelerde Level, Sistem, AI ve Multiplayer gibi uzmanlaşmış tasarımcılara ihtiyaç duyulabilir. Bu eğitimde bütün uzmanlıklara değinmekle beraber, generalist tasarımcılığa giriş eğitimi verilmektedir.

Eğitim İçeriği

Oyunların tasarım süreci teori, analiz ve uygulama olarak 3 ana öğeden oluşur. 6 aylık eğitim süresinin ilk 3 ayında öğrenciler bu 3 öğenin temellerini ve kullanılan metodolojileri öğrenirken, ikinci 3 ayda ise bu öğeleri uygulayarak bir proje geliştirmeyi öğrenecekler.

Öğrenciler kurs boyunca Core, AI, Progression, Multiplayer gibi sistemleri tasarlamanın yanı sıra, Level tasarımı, Unity ve Unreal gibi piyasanın hâkim oyun motorlarını ve Perforce, Jira ve Confluence gibi endüstrinin en yaygın kullanılan proje yönetim yazılımlarını kullanmayı da öğrenecekler.

Eğitim Sonunda Kazanımlar

Tüm 6 aylık programlarda olduğu gibi, Game Design eğitimini başarı ile tamamlayan sınıf birincileri de 3 aylık ücretsiz çizim eğitimi ve 3 aylık staj imkanlarından faydalanabilecek.

Oyun tasarımını bitiren öğrenciler bir oyunu baştan sona tasarlamayı ve bu tasarımları proje içinde uygulamayı öğrenecekler. Unreal Blueprints kullanarak, dışarıdan eklenmiş grafikle bütün bir oyun kendi başlarına yapabiliyor veya bir oyun şirketinde Game Designer olarak iş bulabiliyor olacaklar.

Bu Eğitim Kimler İçin Uygun?

  • Sektörde oyun tasarımcısı olarak çalışmak isteyenler.
  • Kendi oyununu geliştirerek mobil, PC veya konsol piyasasına çıkarmak isteyenler.
  • Unreal ve/veya Unity kullanmayı öğrenmek isteyenler.
  • Oyun Üretimi Planlamasını ve üretilen sistemlerin, kodun ve görsellerin nasıl bir araya getirildiğini öğrenmek isteyenler.
  • Generalist Oyun Tasarımcısı olmak isteyenler.

Kurs Detayları

Kurs Süresi: 24 Hafta

Programlar: Unity, Unreal Engine

Kontenjan: 12

Bize Ulaşın

Game Design | Nisan 2021 : 14 Nisan 21 - 06 Ekim 21

Haluk Diriker

Game Design

Eğitmen: Haluk Diriker Game Designer
Ders Günleri: Çarşamba (Online) & Cumartesi (Kampüs) Ders Saatleri: 19.00-22.00 & 14.00-17.00