AKADEMİK PORTFOLYO OLUŞTURMA (6 AY)

Dersin Tanımı

Bütün görsel sanatlar çizgi ile başlar. Çizim eğitimleri animasyon sanatçısı olmak isteyenler, çizime ilgi duyanlar ya da yurtdışındaki üniversitelere yönelik güçlü portfolyo hazırlamak isteyenler için mükemmel bir fırsat.

Kendi görsel sesini keşfetmek, figür çizimin temelleri ile inceliklerini kavramak, poz çizimi yeteneğini geliştirmek isteyenler Akademik Portfolyo Oluşturma eğitimimizde buluşuyor.

Dersin içeriği

Her seviyedeki katılımcılara uygun olarak geliştirilen eğitim 6 aylık bir süreci kapsıyor. Eğitim boyunca öğrenciler insan ve hayvan anatomisini nasıl kağıda dökebileceklerini, çizilen şekli farklı hareketlere uygun biçimde nasıl resmedebileceklerini, dinamik pozları en iyi şekilde nasıl kağıda dökebilecekleriniz öğreniyor.

Profesyonel canlı modeller eşliğinde anatominin derinliklerine inen katılımcılar, elde ettikleri anatomi ve poz bilgilerini yarattıkları karakterlere uyguluyor. Bol pratik ve uygulamayı kapsayan bu süreçte öğrenciler, animasyonun durum ve duygusunu en iyi yansıtan pozları kağıda dökmeyi kavrıyor.

Yurt dışındaki animasyon, çizgi film ve sanat okullarına (Callarts, Ringlig, Gnomon, Gobelins gibi) portfolyo hazırlamak için bu eğitimi tercih edebilir, danışman eğitmenlerimizin başvurmak istediğiniz okulun gerekliliklerine göre özelleştireceği ödevler sayesinde hazırlık sürecinde ihtiyaç duyduğunuz profesyonel rehberliği alabilirsiniz.

Eğitim sonunda kazanımlar

Uzman eğitmenler tarafından verilen eğitim boyunca sizi sektöre hazırlayacak profesyonel portfolyolar oluşturabilir, atölye çalışmaları ile eksiklerinizi kolaylıkla giderebilir ve var olan yaratıcı gücünüzü açığa çıkararak zihninizdeki tüm fikirleri kağıda dökebilmenin hazzını yaşayabilirsiniz.

Eğitimi tamamlayan öğrenciler öğrenciler Yurtdışı sanat okulları başvuruları için farklı disiplinlerden oluşan güçlü Sketchbook ile mezun olacaklar.

Kurs Detayları

Kurs Süresi: 24 Hafta

Gereksinimler: Kağıt, Kalem ve Bilgisayar

Kontenjan: 12

Bize Ulaşın