2D-3D KARAKTER TASARIMI

2D-3D KARAKTER TASARIMI

Dünya çapında başarı kazanmış animasyon filmlerine baktığımızda, bu başarının birçok yetkin departmanın ve bu departmanlarda görev alan birçok uzman animatörün toplu başarısı olduğunu görüyoruz.  Bir animasyonun en önemli parçalarından olan görsel geliştirme departmanında yer alan karakter tasarımcılar, bu profesyonellerin başında geliyor. Karakter, mekan, obje; kısacası filmde yer alacak her şeyi tasarlayan karakter tasarımcılar, filmin temelini ve karakterini oluşturmada büyük önem taşıyor.

Başarılı işlere imza atacak bir karakter tasarımcısı olmak isteyenler, 2D - 3D karakter tasarımı eğitimi programımızda buluşuyor. 6 ay süren eğitimin ilk 3 ayında öğrencilerimiz profesyonel canlı modeller eşliğinde figür dersi ve 2D karakter tasarımı dersi alıyorlar. İlk kurda çizgi kalitelerini geliştirerek kendi karakterlerini kağıda dökmeyi öğrenen öğrencilerimiz, eğitimlerinin geri kalan 3 ayında animasyon ve görsel efekt dünyasının en çok kullandığı araçlardan olan ZBrush programıyla tanışıyorlar. “Digital sculpting” programı olan ZBrush sayesinde, 2D olarak hazırladıkları karakterleri 3D dünyaya taşıyacak şekilde modellemeyi öğreniyorlar.

Tasarlayıp modelledikleri 3D karakter, obje ve mekanları 3D print teknolojileriyle birleştirerek çıktısını alabilen katılımcılar, 2D – 3D karakter tasarımı eğitimi boyunca kazandıkları donanım ve sinema, reklam, oyun sektörlerine yönelik oluşturdukları zengin portfolyoları ile 2D ve 3D tasarımcısı olarak iş bulma fırsatı yakalıyorlar.

Kurs Müfredatı

Kurs Detayları

Kurs Süresi: 24 Hafta

Programlar: zBrush

Gereksinimler: Kağıt - Kalem- Bilgisayar ve Çizim Tableti

Kontenjan: 12

Bize Ulaşın

Nisan 2020 (6 Ay- 144 Saat) : 13 Nisan 20 - 07 Ekim 20

Mustafa Karasu

Dinamik Figür & 2D Karakter Tasarım

Eğitmen: Mustafa Karasu Çizgi Roman Sanatçısı
Ders Günleri: Pazartesi Ders Saatleri: 19.00-22.00
Demircan Taş

zBrush & Keyshot

Eğitmen: Demircan Taş 3D Generalist
Ders Günleri: Çarşamba Ders Saatleri: 19.00-22.00

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

zBrush
zBrush
Modelleme Render
Modelleme Render
zBrush
zBrush
Modelleme Render
Modelleme Render
zBrush
zBrush
zBrush