KONSEPT TASARIM

İster animasyon, ister illüstrasyon, ister çizgi roman, ister oyun, ister mimari bir proje söz konusu olsun… Çalışmalarınızın yansıtacağı dünyanın tarzını belirlemek konsept tasarım uygulamalarından geçiyor. Kavram tasarımı ya da kavramsal tasarım olarak da bilinen konsept tasarım, birçok disiplini birleştirip tasarımın ilk aşamasından son aşamasına dek kullanmanız gereken bir rehber görevi görüyor.

Dijital sanatların içinde saygın bir yeri olan ve animasyon, oyun, sinema sektörlerinde çalışmak isteyenlerin her geçen gün daha çok rağbet gösterdiği bu kompleks disiplini incelikleriyle öğrenmek isteyenler Anima Okul konsept tasarım eğitimi bünyesinde bir araya geliyor.

3 aylık bir süreyi kapsayacak olan eğitim boyunca katılımcılar yaratıcı çalışmalarına farklılık getirecek atmosferi belirlemeyi, tasarım yaparken belli bir tarza ve temaya bağlı kalarak nasıl daha orijinal projeler çıkarabileceklerini öğreniyor.

Ağırlıklı olarak Adobe Photoshop’un kullanıldığı eğitimde, öğrenciler bahsi geçen programın dijital boyama konusunda sunduğu tüm araçları incelikleri ile kavrıyor; programı kullanarak kendi fırçalarını yaratıyor, farklı stil ve tarzlarda nasıl renklendirme yapabileceklerini görerek konseptlerine farklılık ve orijinallik katıyor.

Proje dahilindeki obje ve canlıları tasarlarken nelere dikkat edilmesi gerekir? Projenin dünyasını farklılaştırmak ve proje atmosferine kendi kişisel imzamızı atmak nasıl mümkün olur? Farklı atmosferler oluşturmak ve farklı çalışma alanlarına uygun konseptler hazırlamak için tasarımdan nasıl yararlanabiliriz? Konsept yaratımı ve konsept sanatı konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını konsept tasarım eğitimi sayesinde bulabilir, birbirinden farklı ve ilginç dünyalar yaratabilirsiniz.

Uzman sektör eğitmenleri aracılığı ile sunulan eğitimimiz boyunca yaratıcı fikirleri belirleme ve uygulama konusunda uzmanlaşabilir, eğitim süresince oluşturduğunuz profesyonel portfolyo ile sektöre sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

 

 

Kurs Müfredatı

Kurs Detayları

Ücret: 3.000,00 TL

Kurs Süresi: 12 Hafta

Programlar: Adobe Photoshop

Kontenjan: 12

Satın Al

Mayıs 2019 : 27 Ekim 19 - 12 Ocak 20

Eren Arık

Konsept Tasarım

Eğitmen: Eren Arık Digital Painting
Ders Günleri: Pazar Ders Saatleri: 13.00-16.00

Kurs İşleyiş Videosu

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

Dilara Renkver