2D KARAKTER TASARIMI

Animasyon, çizgi film, çizgi roman, oyun, mimari, sinema, reklam…  Zihindeki kareleri gerçeğe dönüştürme prensibine dayanan tüm yaratıcı alanlarda, karakter tasarımı büyük önem taşıyor. Kreatif projelerin temelini oluşturan karakter, mekan ve objelerin tümünün yaratımı karakter tasarımından geçiyor.

Görsel geliştirme departmanında çalışmak, kendi karakterlerini yaratarak birbirinden farklı ve özel dünyalar oluşturmak, animasyon dünyasına hazırlanmak ve çizim yeteneklerini daha yüksek seviyeye taşımak isteyenler 2D karakter tasarımı eğitimi altında bir araya geliyor.

3 aylık bir süreyi kapsayan eğitim boyunca katılımcılar, zihinlerinde yarattıkları karakterleri kuralına uygun bir şekilde kağıda dökmeyi, iyi bir karakter tasarımcı olmak için gerekli unsurları öğreniyor.

Yalnızca kağıt ve kalem kullanılan eğitim süresince, öğrencilerimiz karakter tasarlamanın yanında, yarattıkları bu karakterlerin hikayesini oluşturuyor ve karakterlerin hikaye içindeki pozlarını, yüz mimiklerini çözümlemeyi kavrıyor.

Karakterlerinin birçok farklı açıdan çizimini yapan öğrenciler, böylelikle 2D karakter çiziminin haricinde, kağıt üzerinde üç boyutlu çizimin nasıl yapıldığını görüyor; reklam, sinema, oyun, dizi gibi farklı sektörlere uygun farklı karakter tasarımı teknikleri hakkında detaylı bilgi sahibi oluyor.

Her yaşa ve seviyeye uygun olarak geliştirilen 2D karakter tasarımı eğitimi sayesinde öğrenciler mevcut bilgilerinin üzerine profesyonel beceri katıyor, yeteneklerini meslek haline getirecek donanımı elde ediyor.

Uzman sektör eğitmenleri tarafından verilen eğitim ile birlikte katılımcılar; farklı uygulama ve estetik tercihlerine göre karakter oluşturmayı, bir karakter yaratırken form ve siluetten nasıl faydalanabileceklerini, farklı anatomik oranlar kullanarak nasıl farklı karakter yaratabileceklerini, kostüm ve aksesuar kullanımıyla karakterlerine kişilik katmayı, farklı üsluplarla karakter oluşturmayı öğreniyor.

Siz de eğitimimize katılarak çizgi ve kurgu yeteneğinizi geliştirebilir, profesyonel bir karakter portfolyosu oluşturabilir ve elde ettiğiniz donanım sayesinde dilediğiniz yaratıcı sektöre sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

Kurs Müfredatı

Kurs Detayları

Kurs Süresi: 12 Hafta

Gereksinimler: Kağıt - Kalem

Kontenjan: 12

Bize Ulaşın
Mustafa Karasu

2D Karakter Tasarımı

Eğitmen: Mustafa Karasu Çizgi Roman Sanatçısı
Ders Günleri: Pazartesi Ders Saatleri: 19.00-22.00

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı