KARAKTER TASARIM

Hayal gücü çocuklardan daha geniş olan var mı? Elbette yok! Peki, çocuklar bu engin hayal güçlerini neden somut hale getirip zihinlerinde yarattıkları hikayelerin baş kahramanlarını kağıda dökmesin?

Hayallerindeki hikayelerin kahramanlarına hayat vermek isteyen, yaratıcı güçlerini geliştirip kendi görsel hikayelerinin baş kahramanlarını oluşturmayı arzu eden tüm çocuklar için harika bir haberimiz var: Anima Okul’da çocuklar için karakter tasarım eğitimi başlıyor!

Toplamda 4 hafta – 8 saat sürecek eğitime katılan genç katılımcılarımız, kendi 2D karakterlerini yaratmanın inceliklerini ve bu karakterlerin hikayelerini oluşturmayı öğrenecek. Karakterin fiziksel özelliklerinin yanında, kişisel özelliklerinin de tasarıma nasıl yansıtılması gerektiğini kavrayacak olan genç yetenekler, eğitim boyunca sektör profesyoneli eğitmen rehberliğinde çalışacak. Hafta sonları gerçekleşeceği için okul ya da yaz okulu gibi zorunlu eğitimlerle çakışmayacak olan kurs süresince öğrenciler, karakterlerinin kıyafetlerinden en çok kullandıkları objelere kadar, birçok ayrıntıyı nasıl yaratabilecekleri konusunda detaylı bilgi edinecek.

Keyifli ve interaktif bir atmosferde gerçekleşecek olan, bol pratik ve uygulamaya dayanan eğitim sonunda, her öğrenci kendi karakterini yaratmış olacak ve güçlü bir karakter portfolyosunun da temelini atacak.

Hikayelerini ve kahramanlarını zihnin sınırlarından çıkarıp gerçeğe dönüştürmeyi arzu eden, çizime ve yaratıcı sanatlara merak duyan geleceğin tasarımcıları ve artistlerini çocuklar için karakter tasarım eğitimi çatısı altında buluşmak üzere, Anima Okul’a bekliyoruz!

Kurs Müfredatı

Kurs Detayları

Kurs Süresi: 4 Hafta

Gereksinimler: Kağıt-Kalem

Kontenjan: 8

Bize Ulaşın

Ekim 2019 : 26 Ekim 19 - 16 Kasım 19

Necmi Yalçın

Karakter Tasarım

Eğitmen: Necmi Yalçın Karakter Tasarımcı & İllüstratör
Ders Günleri: Cumartesi Ders Saatleri: 14.00-17.00

ÖĞRENCİ
ÇALIŞMALARI

2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı
2D Karakter Tasarımı