ÇİZGİ ROMAN

Yıllar geçip nesiller değişse de, teknoloji ve kullanılan araçlar gelişse de, çocuklar ve gençlerin çizgi romanlara duyduğu sevgi değişmiyor. Sinemaya da adapte edilen birçok efsanevi kahramanın doğuşuna vesile olan çizgi romanlar, çocukların hayal gücünü geliştirmesinde büyük önem taşıyor. DC ve Marvel dünyalarının süper kahramanlar ile dolu heyecanlı atmosferini yansıtan eserlerden Afacan Dennis, Temel Reis, Red Kit gibi daha soft ve sempatik konuları ile dikkat çeken birçok sevimli esere kadar, çizgi romanlar nesillerdir çocukların hayatına renk katmayı sürdürüyor.

Okumaktan büyük keyif aldıkları çizgi romanları artık kendileri yaratmak isteyen ve kendi çizgi roman karakterleri ile hikayelerini oluşturmayı hayal eden çocuklar, Anima Okul çocuklar için çizgi roman eğitimi çatısı altında bir araya geliyor!

Birçok çizgi romana ve çocuklar için yaratılan hikaye kitaplarına imzasını atan uzman eğitmen rehberliğinde, 4 hafta – 8 saat sürecek olan eğitim boyunca genç katılımcılar, çizgi roman yaratımına keyifli bir giriş yapıyor. Temel yüz ifadelerinden farklı tarz konuşma balonu çizimlerine, hikaye anlatımın inceliklerinden karakter yaratımının püf noktalarına, tek panel çizgi roman hikaye çiziminden çoklu panel hikaye yaratımına, hareket çizgilerinin oluşturulmasından çizgi romanda ses efektlerinin nasıl verilmesine kadar birçok önemli bilgi edinecek olan öğrenciler, eğitimlerinin sonunda kendi mini çizgi roman eserlerini yaratmanın keyfini yaşıyor.

Bol pratik ve uygulamaya dayanan, interaktif ve keyifli bir atmosferde geçtiği için çocuklara aynı zamanda birbirleriyle sosyalleşme ve yaratıcı fikirlerini özgürce ifade etme fırsatı sunan çocuklar için çizgi roman eğitimi sayesinde genç katılımcılar, geleceğin çizgi roman artisti ya da tasarımcısı olma yolunda önemli bir adım atıyor.

Kurs Müfredatı

Kurs Detayları

Kurs Süresi: 4 Hafta

Gereksinimler: Kağıt-Kalem

Kontenjan: 8

Bize Ulaşın

Haziran 2019 : 15 Haziran 19 - 07 Temmuz 19

Necmi Yalçın

Çizgi Roman

Eğitmen: Necmi Yalçın Çizer & İllüstratör
Ders Günleri: Cumartesi Ders Saatleri: 14.00-16.00