MANGA VE ANİME KARAKTER TASARIM EĞİTİMİ

Büyük gözler, küçük ağızlar, uzun bacaklar, abartılı mimikler… Bu kelimeler söylendiğinde birçok kişinin aklına ilk gelecek olan şey, elbette “Anime ve Manga tarzı” olacaktır.

Japonya çıkışlı olmasına rağmen, dünyanın her bir yerinde büyük bir hayran kitlesi oluşturan bu tarz, şüphesiz gerek çizimleri gerek karakterlerinin yansıttığı abartılı tavırlar ile klasik figür çiziminin ve anatomi kurallarının tabularını yıkıyor.  Cosplay etkinliklerinden fuarlara, lansman ürünlerinden hediyeliklere kadar popüler kültürün içine her geçen gün daha fazla sızan tarz, birçok Japon olmayan çizgi filme de esin kaynağı olmaya devam ediyor. Farklı yaş gruplarından milyonlarca hayranı ve takipçisi olan bu tarzın en popüler olduğu yaş gruplarından birini de şüphesiz çocuklar oluşturuyor. Çizime ilgi duyan birçok çocuk ve genç, yeteneklerini bu tarz üzerinden geliştirmeye karar veriyor.

Anima Okul olarak bu kararı desteklemek, yoğun talebi karşılayıp çizime meraklı genç yeteneklerin becerilerini ortaya çıkarmasına yardımcı olmak adına, çocuklar için Manga ve Anime Karakter Tasarım eğitimi programımızla karşınızdayız.

4 derslik bir süreyi kapsayan eğitim boyunca öğrencilerimiz Anime ve Manga tarzıyla çizim yapmanın inceliklerini öğrenip gerçek anatomi ve Anime / Manga tarzı anatomi arasındaki farklılık ve benzerlikleri inceliyor. Eskiz çalışmaları ile bu tarza dair çizim becerilerini geliştiren genç katılımcılarımız, kendi Anime / Manga karakterlerini yaratıp bu karakterlerin kişilik özelliklerini ve hikayelerini belirliyor.

Oluşturulan hikayelere bağlı olarak karakterlerini çizen genç yetenekler, ardından yarattıkları karakterleri renklendirmeyi öğrenip Anime / Manga boyamasının nasıl yapılacağı ve bu işlemi gerçekleştirirken hangi malzemeleri kullanmaları gerektiğini öğreniyor.

Çocuklar için Manga ve Anime Karakter Tasarın eğitimi programımıza dahil olarak siz de kendi Anime / Manga karakterlerinizi yaratabilir ve tarza dair yaptığınız çalışmalarla güçlü bir çizim portfolyosunun temellerini atabilirsiniz.

Kurs Müfredatı

Kurs Detayları

Kurs Süresi: 2 Hafta

Gereksinimler: Kağıt - Kalem

Kontenjan: 8

Bize Ulaşın

Nisan 2019 : 06 Nisan 19 - 13 Nisan 19

Başak Demir

Manga ve Anime Karakter Tasarım Eğitimi

Eğitmen: Başak Demir Art Direktör
Ders Günleri: Cumartesi - Çarşamba- Cuma Ders Saatleri: 15.00-17.00 & 16.00-18.00