ZBrush Eğitimi
(ZBrush Fundamentals)

Digital Sculptor
Beril Öztürk

(3 Ay - 72 Saat) Eğitim programının amacı dijital heykeltıraşçılık programı ZBrush ile bir karakteri hızlı ve keyifli bir şekilde 3 boyutlu dünyaya taşımak ve bunu yaparken kilden bir heykelle çalışır gibi karakterin artistik ruhunu ve ince detaylarını özgürce ortaya koyabilmek.

Eğitimin 60 saati Zbrush - 12 saati Keyshot Render ile ilerleyecektir. 


Eğitim Tarihi: 12 Temmuz
Gün ve Saat: Çarşamba 19.00 - 22.00 & Cumartesi 14.00 - 17.00
Kontenjan sayısı: 5 Kişi

 

Ders İçeriği

- ZBrush'a Giriş

Genel arayüz kullanımı, Brushların tanıtımı, sıfırdan ZBrush’ta modelleme yöntemleri.
Subtool kullanımı. Detaylandırmak için gerekli subdivision'i oluşturma. Maskeleme ve seçim yapma teknikleri. Polygonların doğru dağılımı için kullanılan araçları tanıma.

- İlk Organik Model

Topladığımız referanslar eşliğinde doğadan objeler modelleme ve brushlara detaylı bir bakış.
Alphalar ve renklendirme araçlarını kullanarak modelimize doğal ve realistik bir görünüm kazandırmak.

- Anatomi Çalışmaları

Doğru karakter yaratımı için gerekli olan anatomik unsurları fotoğraflardan ve klasik heykellerden yararlanarak ZBrush’ta eskizler halinde çalışma.

- Karakter Modelleme

Kağıt üzerindeki bir tasarımı ZBrush'a aktarma. Bu esnada stilizasyonu doğru ve estetik bir şekilde 3 boyutlu modelimize taşıma. Sıfırdan ZBrush'ta karaktere nasıl başlanacağı. Kaba modelin nasıl oluşturulacağı ve nasıl detaylandırılacağına dair bilgiler. T pozunda modellediğimiz karakterimizi pozlama ve bunu yaparken  ZBrush'ın maskeleme ve transpose gibi araçlarını doğru bir şekilde kullanma.

Pozladığımız dijital heykelimizi son rötuşlarla finalleme ve ZBrush'taki render özelliklerini inceleme. Dijital ortamdan 3 boyutlu print almak için modelimizi hazırlama. Doğru formatlarda modelimizi 3d printer için kaydetme.

Sıkça Sorulan Sorular
Zbrush kullanmayı bilmiyorum yine de yararlı olur mu?

Bu eğitimde Zbrush programına sıfırdan başlıyoruz. Arayüz anlatımından sonra basit modellerden karakter modellemeye doğru ilerliyoruz. 

Bu eğitime daha sonra katılabilir miyim?

Güz dönemi planlarımız içerisinde Zbrush eğitimi yer almamaktadır. 

Kaçırdığınız dersi geri alma, kayıt erteleme, kayıt iptali veya kaydı başka derse kaydırma gibi opsiyonlar asla yapılmamaktadır.

Eğitimlere devam mecburiyeti var mıdır?

Evet. Tüm programlarımızda ders saatlerinin %90 oranında katılım zorunluluğu bulunmaktadır.

Eğitim ücreti nedir?

Hesaba havale veya EFT ile veya merkezimizde kredi kartı ile yapılabilir. Ödeme koşullarıyla ilgili 0212 327 22 00 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.